iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

Najlepsze drużyny walczyły w Kaliszu

Zdjęcie: KWP Poznań

Najlepsze drużyny ze szkół ponadpodstawowych z Wielkopolski zmierzyły się w Finale Wojewódzkim XXV Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Patronat nad wydarzeniem objął Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu nadinsp. Piotr Mąka.

 

26 maja do Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Kaliszu zjechały najlepsze drużyny z całej Wielkopolski. To tam odbywał się turniej, w którym o zwycięstwo walczyło 15 zespołów. Trzyosobowe drużyny, wyłonione w eliminacjach powiatowych brało udział w kilku konkurencjach. Młodzież sprawdzała swoje umiejętności w testach wiedzy z przepisów ruchu drogowego. Rywalizacja odbywała się również w konkurencjach praktycznych – przygotowanie pojazdu, jazda sprawnościowa samochodem oraz motorowerem, pierwsza pomoc przedmedyczna.

I miejsce oraz Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu zdobyli uczniowie Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu.

To oni będą reprezentować nasze województwo w Turnieju Ogólnopolskim, który odbędzie się w dniach 13 – 14 czerwca 2023 roku w Poznaniu.

II miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Rolniczych w Grzybnie.

III miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych.

W eliminacjach indywidulanych pierwsze miejsce zajął Wiktor Urbański z Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu.

Źródło: KWP Poznań

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU