iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.



iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

Najlepszy sportowiec roku!

2020-03-04 12:03:00

Zdjęcie: kalisz.pl/Juliusz Kowalczyk
Sportowe dwanaście miesięcy 2019 roku w Kaliszu podsumowane. Za najlepszego sportowca w mieście uznano Martę Walczykiewicz, która zdobyła mistrzostwo Polski, brązowy medal mistrzostw Europy i wicemistrzostwo świata. Uzyskała też kwalifikację olimpijską. Nagrodę za kajakarkę odebrała jej siostra, Daria.

Sportowe podsumowanie poprzednich dwunastu miesięcy na stałe wpisało się już w kalendarz miejskich wydarzeń. To czas, w którym sportowcy mogą na chwilę zapomnieć od wysiłku treningowego i cieszyć się wynikami, które osiągnęli i laurami, które zdobyli. A tych, jak podkreślił w swoim wystąpieniu prezydent Krystian Kinastowski, było w 2019 roku sporo.

- Byliśmy świadkami wielu sukcesów, uczestniczyliśmy w ważnych imprezach sportowych zorganizowanych w Kaliszu. Podziwialiśmy zmagania zawodników podczas Pucharu Polski w Piłce Siatkowej Kobiet, Superpucharu Polski w Koszykówce Mężczyzn, czy podczas Triathlonu. Przed nami m.in. Davis Cup, na który zapraszam już w marcu. Państwa dokonania - rangi regionalnej, ogólnokrajowej i międzynarodowej - dostarczyły nam niezapomnianych przeżyć i wspaniałych emocji. Dziękuję za wytrwałą pracę podczas codziennych treningów i przygotowań do kolejnych zawodów. Niech kibice wytrwale dopingujący występom, nadal będą z Was dumni. Imponujące są wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży. W klasyfikacji podsumowującej miniony rok Miasto Kalisz uplasowało się na drugim miejscu w Wielkopolsce, a  w rankingu gmin - na dwudziestym trzecim miejscu w kraju. Życzę młodym sportowcom kolejnych sukcesów, które zapewnią jeszcze wyższą lokatę w kolejnych klasyfikacjach – powiedział prezydent Krystian Kinastowski.

Wyróżnieni dzisiaj sportowcy reprezentują bardzo różnorodne dyscypliny. Wszyscy osiągnęli doskonałe wyniki na arenie krajowej i międzynarodowej. To pokazuje sportowe bogactwo Kalisza, którym cieszymy się codziennie.
Podczas dzisiejszej gali nie zabrakło także miejsca na wystąpienia samych zawodników, którzy przybliżyli trudy treningów i startów. W imieniu wyróżnionych głos zabrali pływaczka Julia Maik, trener Mariusz Ziętek i menedżer sportowy Robert Trzęsała.

Sportowe podsumowanie roku 2019 uświetnił występ Mateusza Mijala.



Złota dziesiątka kaliskich sportowców
1. miejsce: Marta Walczykiewicz - kajakarstwo, Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie
2. miejsce: Aleksander Stawirej - kickboxing, Klub Sportowy Ziętek Team Kalisz
3. miejsce: Szymon Potasznik - kolarstwo, Kaliskie Towarzystwo Kolarskie
4. miejsce: Piotr Goździewicz - lekkoatletyka, Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Kaliszu
5. miejsce: Julia Maik - pływanie, Kaliski Klub Sportowy Włókniarz 1925 Kalisz
6. miejsce: Patryk Biskup - pływanie, Kaliski Klub Sportowy Włókniarz 1925 Kalisz
7. miejsce: Wiktor Cegła - MMA, MMA TORNADO Kalisz
8. miejsce: Julia Kowalska - kolarstwo, Kaliskie Towarzystwo Kolarskie
9. miejsce: Oskar Dąbrowski - kickboxing , Klub Sportowy „Prosna” Kalisz
10. miejsce: Wiktoria Aleksandrowicz/Ewelina Janiak – wioślarstwo, Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie

Nagrodę Prezydenta Miasta Kalisza otrzymują następujący trenerzy prowadzący szkolenie zawodników, którzy osiągnęli wysokie wyniki sportowe:
1. Krzysztof Dąbrowski - trener kolarstwa, Kaliskie Towarzystwo Kolarskie
2. Dominik Grudziński - trener pływania, Kaliski Klub Sportowy Włókniarz 1925 Kalisz
3. Mariusz Ziętek - trener boksu i kickboxingu, Klub Sportowy Ziętek Team Kalisz

Doroczną nagrodę Prezydenta w kategorii osób wyróżniającymi się w działalności sportowej otrzymuje:
1. Maciej Sroczyński - Prezes Kaliskiego Towarzystwa Szachowego

Doroczna nagroda Prezydenta Miasta Kalisza w kategorii osób wyróżniających się w działalności sportowej

 

Nagrody drużynowe:

  • Z okazji Podsumowania Roku Sportowego 2019 za sukcesy w rozgrywkach Ligi Siatkówki Kobiet w sezonie 2018/2019 dla Miejskiego Klubu Sportowego Kalisz Sp. z o.o. oraz Błażej Wojtyła – Prezes MKS Kalisz Sp. z o.o
  • Z okazji Podsumowania Roku Sportowego 2019  za sukcesy w rozgrywkach  PGNiG Superligi w sezonie 2018/2019 dla Miejskiego Klubu Sportowego Kalisz Sp. z o.o.
  • Z okazji Podsumowania Roku Sportowego 2019 dla lidera tabeli po rundzie jesiennej sezonu 2019/2020 Kaliskiego Klubu Sportowego 1925 Kalisz Sp. z o.o. oraz Roberta Trzęsały - Prezesa Kaliskiego Klubu Sportowego Włókniarz 1925 Kalisz
  • Z okazji Podsumowania Roku Sportowego 2019 za zajęcie I miejsca w klasyfikacji końcowej Wielkopolskiej Młodzieżowej Ligi Rugby 7 dla Klubu Rugby Husaria Kalisz oraz Marcina Żelazińskiego Prezesa i trenera Klubu Rugby Husaria Kalisz


Statuetki dla Czołowych Mecenasów Kaliskiego Sportu 2019

  • Tomasz Lazarowicz - Dyrektor Oddziału w Kaliszu NESTLE Polska S.A.
  • Jacek Goliński - Prezes Zarządu Grupy Energa S.A
  • Jan Kolański - Prezes Zarządu COLIAN Sp. z o.o.
  • Grzegorz Werbliński - właściciel Firmy PRETENDER
  • Marcin Antczak - Wiceprezes FB ANTCZAK
  • Wiesław Wawrzyniak - Prezes Zarządu Grupy AWW Sp. z o.o.
  • Anna i Piotr Szczerek - Właściciele DROGBRUK A P Szczerek Spółka jawna



Nagrody dla medalistów mistrzostw Polski i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików
Klub Sportowy Niepełnosprawnych "Start" w Kaliszu
Zawodnicy
1. Szymon Łachowski – Letnie MP - I m. 50 m i 100 m stylem dowolnym oraz 50 i 100 m stylem grzbietowym, Zimowe MP – III m. 100 m stylem dowolnym
2. Alicja Piec – Zimowe MP – I m. 50 i 100 m stylem klasycznym, 50 i 100 m stylem grzbietowym oraz 200 m stylem zmiennym, MP Juniorów i JM – I miejsce 50 i 100 m stylem klastycznym, 50 m stylem grzbietowym i 200 m stylem zmiennym, II m.stylem dowolnym,    II m. w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym (Kinga Wychorska, Nikola Konwińska, Maja Karpisiewicz, Alicja Piec) i III m. w sztafecie 4x50 m stylem dowolnym (Kinga Wychorska, Nikola Konwińska, Julia Domagała, Alicja Piec), Letnie MP II m. 200 m stylem zmiennym
3. Julia Domagała – Zimowe MP Juniorów I m. 50 m stylem klasycznym, dowolnym, grzbietowym, jw. III m. sztafeta 4x50 m, MP Juniorów i Juniorów Młodszych I m. 50 m stylem klasycznym, dowolnym, grzbietowym i 100 m stylem klasycznym.
4. Kinga Wychorska – Zimowe MP Juniorów I m. stylem klasycznym, II m. 200 m stylem zmiennym, 50 i 100 m stylem grzbietowym, sztafeta jw. 4x100 m II m. i sztafeta 4x50 m III m, Letnie MP III m. 50m stylem dowolnym i 100 m stylem klasycznym, Zimowe MP II m. 50 i 100 m stylem klasycznym.
5. Maja Karpisiewicz – Zimowe MP Juniorów I m. 50 m stylem grzbietowym, III m. 100 m stylem dowolnym i grzbietowym oraz 50 m stylem dowolnym , sztafeta jw. 4x100 m II m., MP Juniorów II m. 50 m. stylem dowolnym i grzbietowym, III m. 100 m stylem dowolnym iu grzbietowym, Sztafeta jw. 4x100 m, sztafeta 4x50 m., Letnie MP III m. sztafeta 4x100 m
6. Nikola Konwińska – MP Juniorów III m. 50 m stylem grzbietowym, sztafeta 4x100 m jw, 4x50 m jw., Letnie MP III m. sztafeta 4x100 m stylem zmiennym i dowolnym.
7. Marcin Grocholski – Drużynowe MP III m.
8. Marcin Kowalski– Drużynowe MP III m.
9. Ewa Gembalska – Indywidualne MP III m. i III m. gra  mieszana
10. Andrzej Grygiel – Indywidualne MP III m. i III m. gra  mieszana
11. Anna Wykrętowicz– Indywidualne MP III m. gra mieszana

 

Trenerzy
1. Maciej Siemianowski - pływanie oraz Beata Sysiak - Prezes Klubu Sportowego Niepełnosprawnych „Start” w Kaliszu

Warsztaty Terapii Zajęciowej przy Fundacji Miłosierdzie
uczestnicy
1. Julianna Świerczyńska
2. Hubert Drzewiński
3. Marek Gajdziak
brali udział w
-XX Międzynarodowe zawody pływackie Odessa (Ukraina),
-XXI Bieg Sztafetowy po Europie Polska (Nidzica) Rumunia (Baku) Ukraina (Lwów)
-XV Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce,
-X Turniej Kręglarski,
-XX Sportowo-Integracyjna Spartakiada Osób Niepełnosprawnych,
-Integracyjna Spartakiada Sportowo-Rekreacyjna " Razem łatwiej o sukces",
-X Rajd Rowerowy Na Trasie Kalisz-Chynowa-Raszków-Dobieszczyzna-Kalisz w 3 dni
- III Charytatywny Bieg Tulipanów,
-Integracyjny Turniej Piłkarski "PYRA CUP"
opiekun
1. Joanna Tomeczek

Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kaliszu Centrum Księdza Orione
uczestnicy
1. Przemysław Mroczkowski – II miejsce w biegu na 60m w Spartakiadzie Sportowo-Rekreacyjnej „Razem łatwiej o sukces” w Kaliszu
2. Kamila Kierśnikiewicz – II miejsce w biegu na 60m w Spartakiadzie Sportowo-Rekreacyjnej w Przygodzicach oraz III miejsce w skoku w dal w Spartakiadzie Sportowo-Rekreacyjnej „Razem łatwiej o sukces” w Kaliszu
3. Mateusz Kaźmierczak – III miejsce w rzucie do kosza w Spartakiadzie Sportowo-Rekreacyjnej „Razem łatwiej o sukces” w Kaliszu oraz III miejsce w turnieju kręglarskim w Kaliszu
opiekun
1. Barbara Cofalska

Kaliskie Towarzystwo Kolarskie
zawodnicy
1. Anna Długaś- 5 medali MP i OOM; złoto: jazda indywidualna na czas ,jazda na czas dwójek, srebro: wyścig drużynowy 3000m, brąz: wyścig madison, jazda na czas drużyn
2. Mateusz Olejnik- OOM- srebro- wyścig drużynowy na dochodzenie 3000m, brąz- wyścig madison, MP- brąz jazda na czas drużyn
3. Kamil Dolak- OOM- srebro wyścig drużynowy na dochodzenie 3000m, MP- brąz jazda na czas drużyn
4. Adam Andrzejak- OOM : srebro- wyścig drużynowy na dochodzenie 3000m, brąz- wyścig 2km indywidualnie na dochodzenie
5. Jan Gadera – 5 medali Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików i 1 MP szkółek kolarskich
6. Stanisław Kowalski- Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików:złoto- wyścig drużynowy 2000m, srebro: wyścig punktowany, 200m ze startu zatrzymanego
7. Kacper Molski – MMM złoto- wyścig drużynowy 2000m, srebro- wyścig ze startu wspólnego
8. Wiktor Gałdyn- 6 medali MP i MMM złoto:wyścig drużynowy, 250 m ze startu lotnego, serbro: wyścig punktowany, wyścig scratch, brąz: jazda indywidualna na czas, wyścig ze startu wspólnego
9. Marek Zasępa – MP szkółek kolarskich, brąz- wyścig punktowany
trener
1. Bartłomiej Kryszak
oraz
Bogdan Jamroszczyk -  Prezes Kaliskiego Towarzystwa Kolarskiego

Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie
zawodnicy sekcja wioślarska
1. Weronika Ludwiczak  I miejsce Mistrzostw Polski Juniorów – czwórka podwójna
2. Aleksandra Andrzejewska  I miejsce Mistrzostw Polski Juniorów – czwórka podwójna
3. Adriana Eberchart - III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieżowej (4x+ KJM)
4. Martyna Adamczyk - III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieżowej  (4x+KJM)
5. Oliwia Pilarska - III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieżowej  (4x+ KJM)
6. Daria Graczykowska - III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieżowej  (4x+KJM)
7. Weronika Broda - III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieżowej  (4x+)
8. Maciej Jasiński - Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży  – III miejsce (ósemka wioślarska), Otwarte Mistrzostwa M. Poznania – III miejsce (dwójka bez sternika), II miejsce (czwórka długa bez sternika)
9. Bartosz Wawrzyniak -  III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży  (8+)
10. Damian Bora - III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 8 ze sternikiem
11. Tomasz Dobroch - III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w 8 ze sternikiem
12. Kacper Matyjasz -  III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 8+ MJM
13. Dominik Chlebio - III miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 8+
14. Kacper Kuś - III miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 8+
15. Konrad Senderacki  - III miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 8+
16. Adam Kornacki- III miejsce Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży 8+
17. Zuzanna Napieralska – III miejsce 4x+ DZ  Mistrzostwa Polski Młodzików
18. Wiktoria Walczak - III miejsce 4x+ DZ  Mistrzostwa Polski Młodzików
19. Judyta Bartczak - III miejsce 4x+ DZ  Mistrzostwa Polski Młodzików
20. Natalia Grudziecka - III miejsce 4x+ DZ  Mistrzostwa Polski Młodzików
21. Aleksandra Wawrzyniak - III miejsce 4x+ DZ , I m 4x+ CH Mistrzostwa Polski Młodzików
22. Mateusz Bielak - I miejsce 4x+ Mistrzostwa Polski Młodzików
23. Bartosz Kliber-  I miejsce Mistrzostwa Polski 4x+, II miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa 4x+, II miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa 4x-
24. Filip Binek - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski Młodzików (I), Makroregionalne Mistrzostwa Młodzików (II), Otwarte Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego (II)
25. Cezary Kobyłka - I miejsce Mistrzostw Polski (4x+), II miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa (4x+), II miejsce Międzywojewódzkie Mistrzostwa (4x)
26. Joanna Bajerska – I miejsce 4x DZ, III m 2xDZ,Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
27. Julia Bartczak– I miejsce 4x DZ, III m 2xDZ,Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
28. Katarzyna Grabowska–II m 4x+DZ, Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików
Trenerzy
1. Małgorzata Gralak
2. Anna Kliber

Kaliskie Towarzystwo Wioślarskie
zawodnicy sekcja kajak  polo
1. Oliwia Müller -  srebrny medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Choszcznie
2. Maria Müller - srebrny medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Choszcznie
3. Oliwia Kinel - srebrny medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Choszcznie
4. Oliwia Domańska - srebrny medal na Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w Choszcznie
5. Bartosz Owczarek -  brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Choszcznie
6. Kacper Stasiak - brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Choszcznie
7. Ksawery Majda - brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Choszcznie
8. Bartłomiej Kostrzewa - brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Choszcznie, w grudniu został powołany do kadry Polski.
9. Jakub Mróz - brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Choszcznie.
10. Gabriela Kamańczyk -  brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w Choszcznie
11. Paulina Jakubowska - srebrny medal w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Choszcznie. Powołanie do kadry Polski. Start w Mistrzostwach Europy w Portugalii, zajęcie 10. miejsca w kategorii U-21
12. Kaja Kamańczyk - srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Choszcznie  Powołanie do kadry Polski. Start w Mistrzostwach Europy w Portugalii, zajęcie 10. miejsca w kategorii U-21
13. Maja Kamańczyk - srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Choszcznie  Powołanie do kadry Polski. Start w Mistrzostwach Europy w Portugalii, zajęcie 10. miejsca w kategorii U-21
14. Amelia Ewiak - srebrny medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Choszcznie.  Powołanie do kadry Polski. Start w Mistrzostwach Europy w Portugalii, zajęcie 10. miejsca w kategorii U-21
15. Jakub Olek - zdobycie złotego medalu na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Powołany do kadry Polski. Start na Mistrzostwach Europy w Portugalii, zajęcie 7. miejsca w kategorii U-21
Trener
1. Mariusz Grala (kajak polo)
sekcja kajakowa
Trener
1. Zbigniew Walczykiewicz (kajakarstwo)
oraz
Lech Burchard - Prezes Kaliskiego Towarzystwa Wioślarskiego

Kajakowy Klub Sportowo-Turystyczny
działacze rekreacyjni otrzymują wyróżnienie za aktywne upowszechnianie sportu i turystyki wśród osób 60+
1. Grażyna Adamin
2. Andrzej Skweres

Klub Sportowy Ziętek Team Kalisz
zawodnicy
1. Julia Durkiewicz- srebro MP Juniorów kick light, brąz MPJ, MPJ light contact
2. Gabriela Werner- brąz MPJ
3. Wiktoria Kabzińska – brązowa medalistka Mistrzostw Polski Juniorów kick light,
4. Adrianna Paszczyńska – brązowa medalistka MP light contact kadetów starszych
5. Beniamin Jamroziak- złoto MPJ, srebro MPJ light contact, Brąz-MP Seniorów kick light
6. Aleksandra Trawczyńska – brązowa medalistka MPJ
7. Weronika Walczak – Mistrzyni Młodzieżowych MP full contact, brąz MPJ
8. Sebastian Dusza – brąz Młodzieżowych MP full contact,
9. Olga Michalska- złota medalistka MMP w boksie, srebro MP Seniorów w boksie
10. Angelika Sobala- srebro MP Seniorów w boksie
11. Sebastian Kusz -złoty medalista OOM w boksie olimpijskim
12. Julia Kabzińska -  srebro OOM w boksie olimpijskim
13. Olaf Pera- Mistrz Polski Młodzików w boksie olimpijskim
14. Mateusz Pędziwiatr- Wicemistrz Polski Młodzików w boksie olimpijskim
15. Robert Niedźwiedzki -Wicemistrz Polski w kickboxingu full contact
trenerzy
1. Robert Ziętek

Klub Sportowy "Prosna" w Kaliszu
zawodnicy
1. Kaczmarek Nicola – brązowy medal Mistrzostwa Europy w kickboxingu, złoty medal -Mistrzostwa Polski w kickboxingu Swarzędz
2. Marczak Magda - brązowy medal -Mistrzostwa Polski w kickboxingu Swarzędz
3. Grabowski Miłosz – złoty medal -Mistrzostwa Polski w kickboxingu Swarzędz
4. Maury Artur- brązowy medal -Mistrzostwa Polski w kickboxingu Kalisz
5. Rosiak Patryk- brązowy medal -Mistrzostwa Polski w kickboxingu Swarzędz
6. Kurzaj Christian – złoty medal -Mistrzostwa Polski w kickboxingu Swarzędz
7. Kozanecka Anna – srebrny medal -Mistrzostwa Polski w kickboxingu Lublin
8. Gąsior Szymon – brązowy medal -Mistrzostwa Polski w kickboxingu Swarzędz
9. Kleinert Dawid – złoty medal -Mistrzostwa Polski w kickboxingu Swarzędz
10. Walczak Weronika – brązowy medal Mistrzostwa Europy w kickboxingu ,srebrny medal -Mistrzostwa Polski w kickboxingu Swarzędz
11. Przybylski Tomasz - brązowy medal -Mistrzostwa Polski w boksie
12. Staruch Maja - brązowy medal -Mistrzostwa Polski w boksie
trenerzy
1. Konrad Parat
2. Tomasz Bezen
3. Radosław Radomski
oraz
Bogdan Białoszyński - Prezes Klubu Sportowego „Prosna” Kalisz

Kaliski Klub Sportowy Włókniarz 1925 Kalisz
zawodnik
1. Piotr Matuszewski – Młodzieżowy Halowy Mistrz Polski w singlu i wicemistrz w deblu, drużynowy Mistrz Polski seniorów, Akademicki drużynowy Mistrz Polski, Brązowy Medalista Letnich Mistrzostw Polski do lat 23 w deblu i grze  mieszanej
trener  - Tomasz Matuszewski

MMA TORNADO Kalisz
zawodnicy
1. Jakub Ubycha- Mistrzostwa Polski  dzieci i młodzieży w Brazylijskim Jiu Jitsu, 1 miejsce NO GI, 2 miejsce GI, 3 miejsce Mistrzostwa Europy w MMA
2. Małgorzata Lisok- MP  dzieci i młodzieży w BJJ, 1 miejsce w GI , 1 miejsce w  NO GI
3. Zofia Kołacińska - MP  dzieci i młodzieży w BJJ, 1 miejsce w GI , 2 miejsce w NO GI
4. Daria Grodzińska - MP  dzieci i młodzieży w BJJ, 1 miejsce w GI , 1 miejsce w  NO GI
5. Szymon Ratajczak- MP  dzieci i młodzieży w BJJ, 1 miejsce w NO GI , 2 miejsce w  GI
6. Mateusz Dostal- MP  dzieci i młodzieży w BJJ, 2 miejsce w GI , 2 miejsce w NO GI
7. Marco Wypych- MP  dzieci i młodzieży w BJJ, 3 miejsce w NO GI
8. Olivier Skóra- MP  dzieci i młodzieży w BJJ, 2 miejsce w NO GI
9. Mateusz Goździcki- MP  dzieci i młodzieży w BJJ, 3 miejsce w NO GI
10. Jakub Haładyn- MP  dzieci i młodzieży w BJJ, 3 miejsce w NO GI
11. Cezary Krzywański- MP  dzieci i młodzieży w BJJ, 3 miejsce w NO GI
12. Antoni Krzywański- MP  dzieci i młodzieży w BJJ, 3 miejsce w NO GI
13. Jakub Lenartowski- MP  dzieci i młodzieży w BJJ, 3 miejsce w NO GI
14. Arkadiusz Jarych- MP  dzieci i młodzieży w BJJ, 3 miejsce w NO GI , 3 miejsce w  GI
trenerzy
1. Maciej Haładyn
2. Norbert Wątrobski
3. Marcin Małecki
oraz
Aleksandra Małecka - Prezes MMA TORNADO Kalisz

Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy „Tornado”
zawodniczki
1. Agnieszka Kamińska – 3 miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów Karate WKF kumite, 2 m. Akademickie Mistrzostwa Polski Karate WKF kumite drużynowe, 3 miejsce Puchar Polski Karate WKF-kumite.
2. Izabela Kamińska - 3 miejsce Mistrzostwa Polski Seniorów Karate WKF kumite, 3 m. Akademickie Mistrzostwa Polski Karate WKF kumite, 3 miejsce Puchar Polski Karate WKF-kumite, Akademicki Puchar Polski- 2m kumite, 3 m kumite open, 2m kumite drużynowe.
Trener
1. Wiesław Grochowina

Uczniowski Klub Sportowy przy Szkole Podstawowej nr 12 w Kaliszu
zawodnicy
1. Amelia Błażejewska- halowa mistrzyni Polski juniorek młodszych w chodzie na 3 km, zawodniczka Kadry Narodowej Juniorów.
2. Mikołaj Nowostawski – brązowy medalista OOM w chodzie na 10 km. Członek Kadry Narodowej Juniorów.
3. Jan Rosiewicz- złoty medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzika w chodzie na 5 km
4. Emilia Wiśniewska - brązowy medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzika w chodzie na 3 km.
trenerzy
1. Marcin Małecki
2. Paweł Wiśniewski
3. Waldemar Olszyna
4. Adrianna Wange
oraz
Robert Kurzajczyk - trener
Krzysztof Kisiel - Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego przy Szkole Podstawowej Nr 12 w Kaliszu

Kaliski Klub Kyokushin-kan Karate DAVID CLUB
zawodnicy
1. Krzysztof Raczkowski- 1 miejsce Mistrzostwa Polski Zachodniej w karate kyokushin
2. Przemysław Chucki- 2 miejsce Mistrzostwa Polski Zachodniej w karate kyokushin
3. Kacper Jeżak – 1 miejsce Mistrzostwa Polski Kalisz, 2 miejsce Mistrzostwa Polski Zachodniej w karate kyokushin
4. Miłosz Wiśniarek - 2 miejsce Mistrzostwa Polski Zachodniej w karate kyokushin
5. Marcel Madejski – 2 miejsce Mistrzostwa Polski Kalisz, 3 miejsce Mistrzostwa Polski Zachodniej w karate kyokushin
6. Julia Zbawiona – 2  miejsce Mistrzostwa Polski Zachodniej w karate kyokushin
7. Bartosz Nowicki - 2 miejsce Mistrzostwa Polski Zachodniej w karate kyokushin
8. Wiktor Szmaja – 3 miejsce mistrzostwa Polski Kalisz, 3 miejsce Mistrzostwa Polski Zachodniej w karate kyokushin
9. Paulina Staszak – 1 miejsce Mistrzostwa Polski Kalisz, 2 miejsce Mistrzostwa Polski Zachodniej w karate kyokushin
Trener
1. Tomasz Jeżyk

Klub Sportowy IRONFIT Kalisz
zawodnicy
1. Ewelina Młodystach- Mistrzostwa Świata- kettlebel lifting- 2 miejsce, Mistrzostwa Europy 1 i 2 miejsce
2. Michał Kowalski : 2 miejsca: MŚ, ME, Puchar Polski
3. Paweł Szastok- MŚ- 3x 2miejsce, 3 miejsce; ME- 1,2,3 miejsce; MP 2x1 miejsce, Puchar Polski 1 miejsce
4. Dariusz Kukuła- MŚ 1 miejsce, MP 1 miejsce
5. Bogdan Wargocki - MŚ 3 miejsce, MP 1 i 2  miejsce, Puchar Polski 1 miejsce
Trener Robert Jędrzejewski

Kaliskie Centrum Sportowe „Kruk Gym”
zawodnicy
1. Adam Borowski- 1 miejsca: MP w muay Thai dzieci i kadetów, MP Muay Boran, MP WKN w kickboxingu, 3 miejsca: Międzynarodowe Mistrzostwa Polski K-1, WKF, Mistrzostwa Europy w Muay Thai, Puchar Europy.
2. Maciej Herbich- 1 miejsca: MP w muay Thai dzieci i kadetów, MP Muay Boran, MP WKN w kickboxingu, 3 miejsce: Mistrzostwa Europy w Muay Thai.
3. Karolina Wojtczak – 2 miejsca: MP WKN w kickboxingu, MP w Muay Boran, 3 miejsce MP K-1
4. Igor Miklas – 1 miejsca: MP w Muay Thai dzieci I kadetów, MP WKN w kickboxingu, 3 miejsce MP w Muay Boran
5. Hubert Guźniczak- 2 miejsce MP K-1, WKF, 3 miejsce MP Muay Boran
trenerzy
1. Aleksander Kruk
2. Maciej Kaczmarek
3. Bartłomiej Mutunga

Team Masters Barracuda
zawodnicy
1. Małgorzata Rembowska-Świeboda- MP w pływaniu Masters: 1 miejsca- 100m grzbietowym, 50m grzbietowym, 50m dowolnym, 2 miejsca: 50m dowolnym, 100m zmiennym, 50m motylkowym, 3 miejsce 100m dowolnym
2. Magdalena Kolera- Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters ,2 miejsca: 100m grzbietowym, 50m grzbietowym, 200m grzbietowym, 3 miejsce 50m dowolnym
3. Karolina Radomska-  Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters, 2 m. 50m dowolnym,3 m. 100m dowolnym
4. Katarzyna Figiel - Mistrzostwa Polski w pływaniu Masters, 2 miejsca: 100m klasycznym, 200m klasycznym
trener
1. Bogumił Żyro
oraz
Wojciech Gałczyński – Prezes Team Masters Barracuda

Kaliskie Towarzystwo Szachowe
zawodnicy
1. Paweł Jędraszek -3 miejsce w roczniku 2006 w Finałach Mistrzostw Polski do lat 14, Szkolny Mistrz Polski
2. Szymon Klaska- Srebrny Medal Szkolnych Drużynowych Mistrzostw Polski
3. Zuzanna Jędrzejewska- Drużynowe Mistrzostwo w III Lidze Juniorów, 3 miejsce Ogólnopolski Turniej Szachowy, Mistrzyni Wielkopolski
4. Gabriela Zawadzka – 2 miejsce Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików, Mistrzyni Wielkopolski D9
5. Ewa Barwińska – srebrny medal Mistrzostw Polski do lat 14, reprezentantka Polski na Mistrzostwach Europy

Uczniowski Jacht Klub Sportowy Szturwał w Kaliszu
zawodnicy
1. Maria Rudowicz – 1 miejsca: Mistrzostwa Polski Młodzików, Międzynarodowe regaty windsurfingowe Kalisz 2019, Ogólnopolskie Regaty windsurfingowe klasa Techno do 12 lat (Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego, Puchar Prezydenta Sopotu, Puchar Prezydenta Miasta Gdańska),   Ogólnopolskie Regaty windsurfingowe klasa Techno do 13 lat (Puchar Gdańska, Leszka Pawlika Pamięci Regaty, Mistrzostwa Bazy Mrągowo)
2. Gabriela Rudyk - 2 miejsca: Mistrzostwa Polski Młodzików, Międzynarodowe regaty windsurfingowe Kalisz 2019, Ogólnopolskie Regaty windsurfingowe klasa Techno do 12 lat (Puchar Polskiego Związku Żeglarskiego, Puchar Prezydenta Miasta Gdańska, 1 miejsce-Puchar Gdańska )
3. Tymon Cajdler -  1 miejsca: Mistrzostwa Polski Młodzików,  Międzynarodowe regaty windsurfingowe Kalisz 2019, Ogólnopolskie Regaty windsurfingowe klasa Techno do 13 lat (Puchar Prezydenta Miasta Gdańska- 1 miejsce, Puchar Prezydenta Sopotu- 2 miejsce)
trenerzy
1. Monika Niewiadomska
2. Marta Jackowska

Towarzystwo Koszykówki Młodzieżowej i Amatorskiej
zawodnik
1. Szymon Kołpak- zawodnik KTKosz zdobył 3 marca w barwach reprezentacji Wielkopolski złoty medal na XXV Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.
oraz
Jarosław Jasiukiewicz - Prezes Kaliskiego Towarzystwa Koszykówki Młodzieżowej i Amatorskiej

Menedżerowie sportu wyróżnieni listami gratulacyjnymi
Konrad Lipiński - Prezes Kaliskiego Towarzystwa Tenisowego
Tomasz Wasela - Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego NIKE
Aneta Justyńska - Prezes Międzyszkolnego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Amber” Kalisz
Mirosław Dębowski - Przewodniczący Kaliskiego Szkolnego Związku Sportowego
Edyta Marciniak - Organizator I Kaliskiego Półmaratonu Nocnego „Bursztynowa Hellena”
Lucjusz Wasielewski - Prezes Wielkopolskiego Związku Kolarskiego w Kaliszu
Izabela Wierzchowska - Klub Biegacza „Baster Team” Kalisz
Andrzej Witoński - Prezes Klubu Strzelectwa Sportowego Ligi Obrony Kraju „Bursztyn” Kalisz
Andrzej Michalski - Prezes Zarządu Rejonowego Ligi Obrony Kraju
Ewa Kochanek - Prezes Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” OSRiR Kalisz
Piotr Lewandowski - Stowarzyszenie Polacy Dookoła Świata
Robert Papuziński - Harcerski Klub Żeglarski „Odkrywca” w Kaliszu
Bartłomiej Czarciński - Stowarzyszenie Polacy Dookoła Świata
Paweł Czarciński - Prezes Stowarzyszenia Polacy Dookoła Świata
Artur Nowacki, Weronika Wodiczko, Joanna Nowacka - Koordynator PARKRUN Kalisz
Paweł Olek - Prezes Kaliskiej Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej Sześcioosobowej
Jarosław Łuczak - Prezes Zarządu Klubu Piłki Ręcznej Szczypiorno Kalisz
Szymon Sobczak - Organizator Calisia Triathlon 2019
Aleksander Rosa - Organizator Calisia Triathlon 2019
Mirosław Przybyła - Dyrektor Ośrodka Sportu, Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu

 




Fotorelacja


Źródło: kalisz.pl/Juliusz Kowalczyk


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.



iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl