iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Namalował swój „Ogród wyobraźni”

Zdjęcie: Magdalena Bartnik - KPM

"Ogród wyobraźni" to tytuł muralu autorstwa Ziemowita Fincka. Malowidło powstało na bocznej ścianie budynku, przy Al. Wojska Polskiego 51.

Ziemowit Fincek jest kaliszaninem. W 2009 roku ukończył Liceum Plastyczne w Kaliszu ze specjalnością Renowacja Elementów Architektury. Rozpoczął studia na ASP im. E. Gepperta we Wrocławiu, na wydziale Malarstwa i Rzeźby. W 2011 r. studiował w Accademia di Belle Arti w Wenecji, na wydziale Malarstwa. W 2014 r. obronił pracę magisterską w Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu, na kierunku Malarstwo. Jest finalistą konkursów: Fundacji Zielonej Marchewki (2013) i Grand Prix Fundacji im. F. Eibisch. Od 2011 roku bierze udział w wielu wystawach zbiorowych i indywidualnych. W 2022 roku rezydował w Lipsku, wraz z innymi artystami z całego świata. Kaliski artysta zakwalifikował się do programu artystycznego Pilotenkueche, którego celem było skupienie artystów w jednej, wspólnej przestrzeni, bazie do działania i tworzenia.

Mural powstał dzięki stypendium kulturalnemu przyznanemu artyście przez Prezydenta Miasta Kalisza (dziedzina: Sztuki Wizualne). 

 

Źródło: kalisz.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU