iKalisz.pl reklamy
Lekkoatletyka

Nie mają warunków do treningów, a odnoszą sukcesy. Team kaliskich miotaczy znów ze znakomitymi wynikami!

2022-05-17 11:05:00

W sobotę, 14 maja, UKS 12 Kalisz wystartował z mitingu w Łodzi. Był to bardzo udany występ teamu miotaczy.


Świetne wyniki uzyskali:

Wiktor Grzegorek U16, który w dysku uzyskał 42,62 m PB, zajmując 1 miejsce. Wynik ten jest nowym rekordem życiowym Wiktora, jednocześnie daje mu już teraz awans na jesienne Mistrzostwa Polski U16 i plasuje w tabelach PL na 12. miejscu.

Zuzanna Duster U18 uzyskała w rzucie dyskiem 33,47 m PB, zajmując 3 miejsce. Jest to nowy rekord życiowy Zuzi, jednocześnie daje on prawo startu w Mistrzostwach Polski U18 (lipiec) oraz plasuje na 9. miejscu w kraju w kategorii U18. 

Kolejny rewelacyjny występ zaliczył oszczepnik Bartosz Przybylak, który tym razem rzucił jeszcze dalej niż tydzień temu. Uzyskał on 51,63 m PB zajmując 1 miejsce. Bartek przesuwa się na 8. miejsce w tabelach krajowych U18 (a jest młodszym rocznikiem).

Bardzo dobrze spisał  się najmłodszy w teamie Maciej Pancewicz, który w rzucie dyskiem U16 uzyskał 35,89 m PB plasując się na 4 miejscu. - Maciej ma duży potencjał, bo rzuca dalej niż moi wcześniejsi zawodnicy w jego wieku, a trenuje u nas zaledwie 11 miesięcy - komentuje Marcin Małecki, trener teamu miotaczy UKS 12 Kalisz.

W tej samej konkurencji co Zuzia rywalizowała też Paulina Paceś, która rzuciła dysk na odległość 26,19 m PB. 

W konkurencji rzutu dyskiem U20 startował Daniel Chudaś który uzyskał 36,20 m PB.

 

- Dodam od siebie, że to wielka rzadkość gdy wszyscy zawodnicy robią rekordy życiowe na jednych zawodach, uzyskując znaczące wyniki i awansy na imprezy mistrzowskie. Jestem bardzo dumny z ich postawy. Podobno zawodnicy się zawzięli, by zrobić mi dodatkowy prezent urodzinowy, gdyż dzień wcześniej obchodziłem urodziny. Nie będę ukrywał, że to najlepszy prezent z ich strony, a ja osobiście życzyłem sobie by mieć gdzie trenować, by móc rzucać na treningach w jednym miejscu, czy móc korzystać ze stadionu lekkoatletycznego w Kaliszu, zgodnie z jego przeznaczeniem... Stadion ma już 5 lat i nie rozegrano na nim żadnych zawodów lekkoatletycznych, nie licząc szkolnych zawodów i nic nie wskazuje, że takowe zostaną rozegrane, a przypomnę, że stadion kosztował około 40 000 000 zł... - wskazuje trener.

 

- Natomiast w Chorzowie wystartował mój podopieczny Piotr Goździewicz, który pchnął kulę na18,21 m SB, wygrywając konkurs seniorów na stadionie śląskim w mitingu zorganizowanym na 100-lecie Śląskiego Związku LA. To dobry prognostyk przed docelową imprezą w pierwszej części sezonu, czyli Mistrzostwami Polski Seniorów, które w tym roku odbędą się bardzo wcześnie, bo już 9-11 czerwca. Po drodze do tej imprezy Piotr wystartuje jeszcze w Akademickich Mistrzostwach Polski w Poznaniu oraz paru prestiżowych mitingach - informuje trener Małecki.
Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU