iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Nie miała prawa jazdy, uderzyła w przydrożną latarnię i słup sygnalizacji świetlnej

Kara aresztu, ograniczenia wolności, wysoka grzywna oraz wieloletni zakaz kierowania pojazdami, to grozi 21-letniej mieszkance Kalisza, która wsiadła za kierownicę auta nie mając do tego uprawnień. Młoda kobieta zakończyła swoją  nocną przejażdżkę uderzając w przydrożną latarnię i słup sygnalizacji świetlnej.

- Kierująca fordem 21-latka jadąc ulicą Podmiejską straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na prawą stronę i uderzyła w latarnię oraz słup sygnalizacji świetlnej. Na szczęście ani kierująca, ani żaden z dwójki pasażerów nie odnieśli poważniejszych obrażeń w związku ze zdarzeniem drogowym. Jak wykazało badanie siedząca za kierownicą kobieta była trzeźwa. Po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazało się, że 21-latka nie ma prawa jazdy - informuje Komenda Miejska Policji w Kaliszu.

W związku z kolizją drogową kierująca została ukarana mandatem karnym w wysokości 1 500 zł.

W przypadku drugiego wykroczenia jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawniań, policjanci obligatoryjnie kierują wniosek do sądu o ukaranie sprawcy. Sąd rozpoznający sprawę może nałożyć grzywnę nie niższą niż 1 500 złotych, a maksymalnie aż 30 000 złotych. Sąd obligatoryjnie orzeka też środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres minimum 6 miesięcy, a maksymalnie 3 lat.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU