iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Nie posiadał prawa jazdy, był nietrzeźwy i poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 23-letni kierowca volkswagena zatrzymany do kontroli przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego. W trakcie kontroli okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy i jest poszukiwany przez sąd.

 

- W minioną sobotę po godzinie 22:00 policjanci z drogówki patrolujący teren powiatu kaliskiego zatrzymali do kontroli kierowcę volkswagena. Za kierownicą auta siedział 23-latek. W trakcie kontroli okazało się, że młody kierowca nie miał prawa jazdy. Ze względu na dziwne zachowanie i wyczuwalną woń alkoholu, policjanci nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości mężczyzny. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że 23-latek prowadził auto w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu - podaje policja.

Policjanci za pomocą systemów informatycznych potwierdzili, również, że 23-latek jest poszukiwany przez wymiar sprawiedliwości. Mężczyzna trafił do pomieszczeń przeznaczonych dla osób zatrzymanych w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

- Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości stanowi przestępstwo z art. 178a kodeksu karnego. Zagrożone jest ono karą pozbawienia wolności do lat 3, ograniczenia wolności albo grzywny. Pamiętajmy! Każdy kierowca pod wpływem alkoholu, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze, nie tylko dla samego siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego - przypominają mundurowi.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU