iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Nie zatrzymała się do policyjnej kontroli, bo... śpieszyła się z dzieckiem do szkoły. Nie posiadała także uprawnień do kierowania

Próba uniknięcia kontroli drogowej oraz brak prawa jazdy - to wykroczenia, za które poniesie konsekwencje 33-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego. Kobieta została zatrzymana do kontroli drogowej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego.

Policjanci z drogówki patrolujący drogi na terenie gminy Żelazków próbowali zatrzymać do kontroli kierowcę fiata. - Osoba kierująca pojazdem ewidentnie zignorowała sygnały wydawane przez policjantów i nie zatrzymała się do kontroli. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za autem. Ostatecznie pojazd udało się zatrzymać kilkaset metrów dalej. Okazało się, że za kierownicą fiata siedziała 33-letnia mieszkanka powiatu kaliskiego. Kobieta zapytana dlaczego nie zatrzymała się do kontroli oświadczyła, że śpieszy się z dzieckiem do szkoły - podają kaliscy mundurowi.

Policjanci wylegitymowali kierującą i sprawdzili jej dane. Okazało się, że mieszkanka powiatu kaliskiego nie powinna w ogóle wsiadać za kierownicę. Kobieta nigdy nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami.

33-latka odpowie nie tylko za kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień, ale również za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, policjanci obligatoryjnie wobec sprawcy takiego wykroczenia kierują wniosek o ukaranie do sądu. Sąd rozpoznający sprawę może nałożyć grzywnę nie niższą niż 1 500 złotych, a maksymalnie aż 30 000 złotych. Sąd obligatoryjnie też środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres minimum 6 miesięcy, a maksymalnie 3 lat.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU