iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

Niebawem rozpoczną się roboty drogowe przy Rogatce

2020-10-13 14:10:00

Podpisano umowę na realizację zadania pn.: „Rozbudowa ul. Śródmiejskiej w Kaliszu na odcinku od Rogatki do Mostu Kamiennego”.

Inwestycja będzie kosztowała 5 464 424,57 zł. W ramach zadania, na odcinku od Rogatki do Mostu Kamiennego, powstanie nowa ścieżka rowerowa z płyt granitowych, zostaną przebudowane nawierzchnie chodników, położona będzie nowa nawierzchnia jezdni z mieszanki mineralno-asfaltowej.

Miejsca postojowe dla pojazdów po stronie przychodni będą wyłożone kostką granitową odzyskaną z innych placów budowy.

Wykonawca zamontuje elementy małej architektury. Posadzi nowe drzewa – w miejsce drzew starych i zagrażających bezpieczeństwu.

Dodatkowo, na terenie przy Domu Kowalskiego, pojawią się nowe miejsca zielone.

Inwestycja obejmuje także przebudowę nawierzchni zatoki autobusowej, budowę odcinka kanalizacji deszczowej wraz z separatorem oraz utworzenie oznakowania pionowego i poziomego jezdni.

W celu uspokojenia ruchu drogowego, podwyższone zostanie skrzyżowanie ul. Śródmiejskiej z ul. Mostową. Ponadto, na odcinku od Rogatki do ul. Fabrycznej zostanie przywrócony ruch pojazdów na dwóch pasach jezdni.

Planowany termin przekazania placu budowy to 13 października. Zakończenie prac planowane jest jeszcze w bieżącym roku.

 

Na czas robót wprowadzone zostaną następujące zmiany w ruchu drogowym:

- Most Kamienny zostanie całkowicie zamknięty dla ruchu kołowego (ruch pieszy będzie utrzymany),
- w ul. Kazimierzowskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Sukienniczą do skrzyżowania z ul. Śródmiejską zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy - wyłącznie w celu dojazdu do posesji przy ul. Kazimierzowskiej,
- w ul. Narutowicza na odcinku od skrzyżowania z ul. Targową do skrzyżowania z ul. Śródmiejską zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy - wyłącznie w celu dojazdu do przyległych posesji. Jednocześnie obowiązywał będzie zakaz parkowania po lewej stronie ww. odcinka ul. Narutowicza (patrząc od ul. Śródmiejskiej),
- w ul. Śródmiejskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Franciszkańską do skrzyżowania ul. Śródmiejska/św. Stanisława/Narutowicza zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy,
- na skrzyżowaniu ul. Sukienniczej z ul. Kazimierzowską/Most Trybunalski – sygnalizacja świetlna zostanie przełączona w tryb awaryjny.

Dla pojazdów jadących od strony Rogatki i ul. Fabrycznej wyznaczony zostanie objazd przez ul. Kościuszki – ul. Chopina – ul. Wodną – ul. Parczewskiego – ul. Przechodnią (na której zostanie tymczasowo odwrócony kierunek ruchu kołowego) i ul. Franciszkańską.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl