iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

Niebawem ruszy remont dworca PKP w Opatówku

2019-08-29 08:08:00

Długo wyczekiwany remont budynku dworca PKP w Opatówku wkrótce się rozpocznie. W Urzędzie Miejskim w Opatówku podpisano umowę.

Budynek dworca PKP w Opatówku wzniesiony został na początku XX wieku. W roku 1949 linia kolejowa wraz z jej infrastrukturą przejęta została przez Polskie Koleje Państwowe. Przez cały okres swego funkcjonowania stacja miała istotne znaczenie, zarówno dla lokalnej społeczności, jak i całego kraju, bowiem szlak komunikacyjny biegnący przez Opatówek był niezwykle ważny w transporcie wojskowym, towarowym oraz pasażerskim. Obecnie ze stacji dotrzeć można do Łodzi, Wrocławia, Poznania i Ostrowa Wielkopolskiego.

Dzięki staraniom gminy Opatówek, budynek dworca od 2014 roku stanowi jej własność. Już wtedy rozpoczęto działania mające na celu przywrócenie obiektowi dawnej świetność. Udało się pozyskać unijne dofinansowanie w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 - 2020. Całkowita wartość inwestycji to 1 739 137,93 zł. Wartość dofinansowania wynosi 1 417 358,45 zł, na pozostałą część kosztów składają się środki własne gminy Opatówek.

Budynek dworca PKP po termomodernizacji i przebudowie, zaadaptowany zostanie na cele kulturalne, oświatowe i rekreacyjne. W obiekcie tym będą mieściły się pomieszczenia, które docelowo udostępnione zostaną mieszkańcom i organizacjom funkcjonującym na terenie gminy Opatówek, dając możliwość organizacji zajęć czy spotkań o charakterze kulturalnym. Część budynku planuje się przeznaczyć na kino społecznościowe.

 

Umowę z firmą TECH-FEN Grzegorz Osiewała - wykonawcą prac związanych z rewitalizacją dworca podpisał burmistrz Opatówka Sebastian Wardęcki przy kontrasygnacie skarbnika Dagmary Gajewskiej-Pająk.

 

 

 

 W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl