iKalisz.pl reklamy
Kalisz - Jarocin

Nielegalne papierosy, tytoń i alkohol o wartości blisko 132 tysięcy złotych

Zdjęcie: straż graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Kaliszu ujawnili i zabezpieczyli towary akcyzowe o wartości blisko 132 tysięcy złotych. Towar bez polskich znaków akcyzy funkcjonariusze zabezpieczyli pod Jarocinem podczas przeszukania terenu posesji mieszkalnej oraz kontrolowanych aut.

 

W piątek, 10 czerwca funkcjonariusze Straży Granicznej z Kalisza zatrzymali do kontroli na terenie powiatu jarocińskiego auto osobowe. Kierowca pojazdu, 65-letni mieszkaniec Wielkopolski przewoził papierosy, alkohol oraz krajankę tytoniu, które nie posiadały znaków żadnych oznaczeń akcyzą skarbową. Z uwagi na popełnione przestępstwo karno-skarbowe funkcjonariusze przeszukali także miejsce zamieszkania mężczyzny. W zaparkowanym na podjeździe aucie osobowym oraz w pomieszczeniach gospodarczych funkcjonariusze ujawnili kolejne towary akcyzowe, które nie posiadały polskich znaków akcyzy skarbowej.

Zatrzymany przez Straż Graniczną towar o wartości blisko 132 tysięcy złotych to 92 200 sztuk papierosy różnych marek, ponad 56 kilogramów tytoniu do palenia, oraz 280 litrów alkoholu niewiadomego pochodzenia.

W sprawie tej funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Kaliszu wszczęli postępowanie karne.

Za popełnienie przestępstwo karno-skarbowego 65-latkowi grozi wysoka kara grzywny, a także kara pozbawienia wolności.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU