iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Nieodpowiedzialny kierowca

2022-05-09 12:43:48

- Wielką nieodpowiedzialnością wykazał się 31-letni kierujący pojazdem marki Seat, który w terenie zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość o blisko 70 km/h - informują kaliscy mundurowi. To jednak nie wszystkie przewinienia, których dopuścił się mężczyzna.

 


6 maja policjanci Wydziału Ruchu Drogowego w miejscowości Tłokinia Kościelna zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę seata, który rażąco przekroczył dopuszczalną prędkość. 31-latek  jechał z prędkością 119 kilometrów na godzinę w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 kilometrów na godzinę. W trakcie kontroli policjanci z drogówki nabrali wątpliwości co do stanu trzeźwości kierowcy. Przeprowadzili badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, które wykazało blisko promil alkoholu w organizmie. Mężczyzna nie tylko stracił prawo jazdy ale również odpowie przed sądem za popełnione przestępstwo jakim jest prowadzenie pojazdu mechanicznego pod wpływem alkoholu oraz za wykroczenie z art. 92a kodeksu wykroczeń.

- Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Pomimo licznych apeli wielu kierowców nadal nie stosuje się do obowiązujących przepisów. Nic nie usprawiedliwia brawury na drodze, tym bardziej gdy dochodzi do tego alkohol. Pośpiech oraz brak wyobraźni jest bardzo złym doradcą, a przekraczając dozwoloną prędkość tym bardziej będąc „po kieliszku” narażamy siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo. W szczególności jest to niebezpieczne w terenie zabudowanym - podaje policja.

Źródło: KMP Kalisz


Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU