iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez świadków

Zdjęcie: KMP Kalisz

Pomimo policyjnych apeli oraz konsekwencji, które ponoszą nietrzeźwi kierowcy, zdarzają się jeszcze takie osoby, które decydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu. Dzięki reakcji świadków udało się wyeliminować z ruchu drogowego dwóch nietrzeźwych kierowców.

Do pierwszego ujęcia obywatelskiego doszło na terenie Kalisza. Świadek zareagował widząc dziwne manewry kierującej mercedesem kobiety. Mężczyzna zabrał kluczyki kobiecie i zadzwonił na numer alarmowy. Policjanci którzy zostali skierowani na miejsce przeprowadzili badanie stanu trzeźwości 54-latki. Okazało się, że kobieta kierowała pojazdem mając w organizmie ponad 4 promile. To nie pierwsze tego typu zachowanie na koncie kaliszanki.

W drugim przypadku zareagowali mieszkańcy powiatu kaliskiego. Z relacji zgłaszających wynikało, że jadący przed nimi kierowca peugeota miał poruszać się drogą „od lewej do prawej krawędzi jezdni”. Świadek zdarzenia postanowił zareagować. Najpierw spowodował, że kierowca peugeota był zmuszony do zatrzymania pojazdu, a następnie zabrał mu kluczyki. Kiedy świadkowie zdarzenia o całej sytuacji powiadamiali Policję, kierowca peugeota uciekł z miejsca zdarzenia. Ostatecznie mężczyznę, który ukrywał się za płotem jednej z prywatnych posesji, udało się zatrzymać. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie 51-latka blisko 2 promile alkoholu.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU