DRZWI OTWARTE Akademii Kaliskiej

iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.


Z powiatu

Nietrzeźwy 23-latek za kierownicą. Auto dachowało...

2021-03-01 08:03:00

Ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 23-letni kierowca osobowego renault, które dachowało w przydrożnym rowie. Mężczyzna stracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje już wkrótce sąd.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło w gminie Blizanów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Renault 23-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego, na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego auto dachowało w przydrożnym rowie. Kierowca trafił do kaliskiego szpitala. Na szczęście nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu. Wynik nie pozostawił złudzeń. 23-latek miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy lekkomyślnemu kierowcy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego Kodeks Karny przewiduje karę grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Policja przypomina, że nietrzeźwy kierujący na drodze stanowi zagrożenie. Dlatego apelujemy do wszystkich, aby reagowali w przypadku, gdy nietrzeźwa osoba wsiada za kierownicę i próbuje prowadzić samochód. Nawet anonimowa informacja przekazana policjantom, może przyczynić się do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców.

 

Tylko w tym roku policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, zatrzymali do kontroli 29 kierowców, którzy wsiedli za kierownicę pod wpływem alkoholu. 24 z nich odpowie za popełnienie przestępstwa.

Źródło: KMP Kalisz


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl