iKalisz.pl reklamy
Z policji

Nietrzeźwy 25-latek, z dwoma aktywnymi sądowymi zakazami prowadzenia pojazdów, spowodował kolizję

Ponad pół promila alkoholu w organizmie miał 25-latek kierujący oplem, który spowodował kolizję na drodze krajowej nr 25. Podczas kontroli okazało się, że mieszkaniec Konina ma również dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

 

Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło w miejscowości Russów na drodze krajowej nr 25. Jak ustalili skierowani na miejsce policjanci drogówki, kierujący oplem 25-latek nie zachował należytej ostrożności za pojazdem poprzedzającym i uderzył w tył peugeota, którego kierowca zatrzymał się na czerwonym świetle. W wyniku tego zdarzenia do szpitala trafiły dwie osoby – kierowca opla oraz pasażerka tego auta. Na szczęście nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 25-letni kierowca opla prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu. Mieszkaniec Konina miał w organizmie ponad pół promila alkoholu. Okazało się również, że mężczyzna ma na swoim koncie dwa aktywne sądowe zakazy prowadzenia pojazdów.

Za jazdę w stanie nietrzeźwości i złamanie zakazu sądowego 25-latkowi grozi teraz kara nawet 5 lat pozbawienia wolności. Nieodpowiedzialny kierowca wkrótce stanie przed sądem. Nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji drogowej.

 

- Nawet niewielka dawka alkoholu sprawia, że działanie naszych zmysłów jest zaburzone, a pole widzenia ograniczone. Osoba pod wpływem alkoholu ma problem z oceną odległości i prędkości, zatraca się instynkt samozachowawczy, a także rośnie skłonność do brawury na drodze. Policjanci nie mają taryfy ulgowej wobec takich kierujących, ponieważ stwarzają oni zagrożenie nie tylko dla siebie, ale przede wszystkim dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Konsekwencje takiego nieodpowiedzialnego zachowania na drodze często są tragiczne i nieodwracalne w skutkach - ostrzega kaliska policja.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU