iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Piłka ręczna

Nieudana inauguracja sezonu

2020-09-10 08:09:00

Niestety, inauguracja sezonu 2020/21 PGNiG Superligi okazała się dla Energa MKS-u Kalisz pechowa. Otrzymali aż 10 dwuminutowych kar, przy 4 Zagłębia i podobnej liczbie fauli. Przyjdzie więc nam poczekać na premierowe zwycięstwo w nowym sezonie PGNiG Superligi kaliszanie. Już w sobotę wyjazdowy mecz z Wybrzeżem Gdańsk.

Pierwsza połowa rozpoczęła się ciężko dla kaliszan, to Zagłębie prowadziło, a Energa MKS-owi brakowało odpowiedniego rytmu. Mimo tego w okolicach 15 minuty Energa MKS przejął inicjatywę, a sprawy w swoje ręce wziął kapitan zespołu, Marek Szpera. Rzucał bramki w trudnych momentach, już w pierwszej połowie rzucając 5 bramek. Dwie szybkie kary otrzymał Mateusz Kus, jeden z filarów kaliskiej. W swoich minutach ambitnie starał się go zastąpić Krzysztof Misiejuk i przez długi czas Energa MKS Kalisz utrzymywał przewagę dwóch-trzech bramek.

 

W pierwszej części drugiej połowy kaliszanie utrzymywali przewagę, problemy zaczęły się w ostatnich dziesięciu minutach. Po kolejnej karze dwuminutowej Zagłębie złapało kontakt, a drużynie przy ciągłej grze 7 na 6 grało się coraz ciężej. Dobrymi rzutami z drugiej linii popisywał się Robert Kamyszek, a karne skutecznie wykonywał Mateusz Kus, ale przy tylu minutach gry w mniejszości każda minuta powodowała utratę jeszcze większej ilości sił. 8 minut przed końcem meczu trzecią karę otrzymał Kus, którego czas gry i tak był ograniczany przez dwie kary w pierwszej połowie. W końcówce kaliszanie mieli jeszcze szansę na wyrównanie, ale rzut ze skrzydła okazał się nieskuteczny. Ostatecznie Zagłębie wygrało dwoma bramkami po kilku kluczowych interwencjach lubińskiego bramkarza w ostatnich akcjach.

 

Okazało się, że pierwsza kolejka, tak jak przewidywał trener Strząbała i zawodnicy okazała się bardzo ciężka. Pierwszy mecz o punkty po tak długiej przerwie, dodatkowo na wyjeździe i z solidną drużyną z potencjałem, rewelacją poprzedniego sezonu okazał się trudny. Mimo wszystko dobra odpowiedź na takie trudności może tylko skonsolidować zespół, któremu ambicji na parkiecie w Lubinie nie brakowało. A i sama gra długimi fragmentami wyglądała obiecująco. Miejmy nadzieję, że na pierwsze zwycięstwo poczekamy zaledwie kilka dni.

 

MKS Zagłębie Lubin 27:25 Energa MKS Kalisz

 

Energa MKS Kalisz: Mikołaj Krekora, Łukasz Zakreta – Marek Szpera 6, Robert Kamyszek 5, Mateusz Góralski 4, Maciej Pilitowski 3, Mateusz Kus 3, Kacper Adamski 1, Konrad Pilitowski 1, Piotr Krępa 1, Stanisław Makowiejew 1, Michał Drej, Gracjan Wróbel, Kamil Adamski, Michał Czerwiński, Krzysztof Misiejuk


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl

Fotorelacja
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl