iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ciekawostki

Niezwykły występ orkiestry z Iwanowic na Krzeptówkach

2019-10-29 09:00:14

Zdjęcie: powiat.kalisz.pl/Anna Tylska
Z inicjatywy kapelmistrza Pawła Janiaka Orkiestra Dęta OSP Iwanowice udała się do Zakopanego. Celem wyjazdu było ubogacenie występem niedzielnej mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na tamtejszych Krzeptówkach. W wyjeździe uczestniczyły również mażoretki z najstarszej grupy wiekowej.

Sanktuarium Matki Bożej w Zakopanem upodobało sobie wiele orkiestr dętych z całej Polski. Tym razem przyszła pora na przedstawicieli z terenu powiatu kaliskiego. Dla muzyków z Iwanowic był to szczególny występ, ponieważ przypadł w niedzielę, tuż po Dniu Papieskim, w sanktuarium, które jest „wotum wdzięczności za ocalone życie Ojca Świętego Jana Pawła II w dniu 13 maja 1981 roku".

Przypomnijmy, że św. Jan Paweł II przybył do sanktuarium 7 czerwca 1997 r., by dokonać uroczystej konsekracji kościoła i osobiście podziękować za modlitwy w jego intencji. Dlatego podczas mszy św. nie mogło zabraknąć „Barki”, utworu tak ukochanego przez Ojca Świętego. 

- Serdecznie dziękujemy staroście kaliskiemu Krzysztofowi Nosalowi oraz przewodniczącemu Rady Powiatu Kaliskiego Janowi Adamowi Kłyszowi za pomoc w dofinansowaniu kosztów transportu tego wyjazdu. Dziękujemy również wszystkim przyjaciołom orkiestry za pomoc w organizacji. Uczestnictwo w tej mszy św. było dla nas ogromnym przeżyciem i dumnie reprezentowaliśmy naszą parafię, diecezję, gminę i powiat. W trakcie pobytu w Tatrach, odwiedziliśmy także Dolinę Chochołowską oraz muzykowaliśmy u naszych góralskich gospodarzy wzbudzając zainteresowanie okolicznych mieszkańców, którzy na co dzień obyci są raczej z muzyką smyczkową. Mamy nadzieję, że te wyjazdy wpiszą się w naszą tradycję, gdyż było to dla nas bardzo cenne doświadczenie. Takie wyjazdowe występy pokazują, że w budowaniu prawdziwej orkiestry nie liczy się tylko pasja muzykowania i chęci, ale również wspólne zaufanie, wielopokoleniowe więzi oraz odpowiedzialność za to co tworzymy - relacjonują członkowie Orkiestry Dętej z Iwanowic. 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl

Fotorelacja


Źródło: powiat.kalisz.pl/Anna Tylska


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl