iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Kalisz

Noc Bibliotek już w sobotę!

2020-10-08 09:28:53

W sobotę, 10 października, o godzinie 18.00, odbędzie się Noc Bibliotek. Filię nr 4 można było już poznać dogłębnie podczas pięciu poprzednich edycji, więc w tym roku wydarzenie odbędzie się w Bibliotece Głównej przy Legionów 66!

Jak przystało na noc, musi być gwiazda wieczoru, zatem o 18.00 Joanna Szczepkowska zainauguruje wydarzenie, czytając dzieciom. Kolejne głośne czytania w wykonaniu artystki: o 20.00 (dla dorosłych) i o 23.00 (dla całkiem dużych) będą wyznaczały rytm bibliotecznej nocy. A w międzyczasie będzie się działo, bowiem atrakcje rozmieściliśmy na trzech różnych poziomach biblioteki!
 

Pomiędzy 19.00, a 20.00 na piętrze Teatrzyk z Górnej Półki pokaże dzieciom bajki Brzechwy, natomiast Dział Zbiorów Specjalnych zaprezentuje Cuda z Najwyższej Półki i zabierze autobusem czerwonym w piękny rejs. Jakby tego było mało - pokaże jak odbijać podobizny kaliskich sław literackich metodą sitodruku na tkaninie. Przynieście ze sobą białe materiałowe torby albo koszulki, jeśli chcecie ubrać się w Asnyka, Konopnicką czy Dąbrowską!


Po teatrzyku przyjdzie kolej na powrót do przeszłości, który zafunduje małym i dużym Ania z PRL-u, czyli projektor do bajek.
Każdy posiadacz i posiadaczka imienia oraz nazwiska otrzyma monogram na życzenie - wystarczy, że poda ich pierwsze litery, a nasz nadworny Kaligraf wyczaruje z nich unikalny znak.


Parter dzielić będą między siebie kaliscy krótkofalowcy, nadający Poezję na krótkiej fali oraz bibliotekarki, które zaproszą na Kalamburki Justyny i Ulki z nagrodami, a także na zabawę w Żywe scrabble.
 

Pod szyldem Alternatywy 4 (i więcej) Gospodarz Domu będzie parzył anielsko dobrą kawę metodami alternatywnymi. Panie o imieniu Mieczysława otrzymają upominek. Warsztaty kawowe sponsorują Przyjaciele Kawy.
Najniższy poziom nie może być gorszy od pozostałych - niedostępne na co dzień piwnice biblioteki otworzą się po 21.00 dla poszukiwaczy skarbu.
Oczywiście należy pamiętać o ostrożności, zatem - zabierajcie maseczki, przyłbice, chusty, rękawiczki i przybywajcie!

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl
iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl