iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

Nowe przedszkole w Tłokini Wielkiej

2019-09-09 08:09:00

Od 2 września w świeżo wyremontowanym budynku wchodzącym w skład kompleksu Szkoły Podstawowej w Tłokini Wielkiej działa nowe przedszkole.

Do dyspozycji użytkowników, obok sal zabaw i zajęć dydaktycznych są toalety oraz zaplecze kuchenne. Przedszkole wyposażone jest w niezbędne akcesoria oraz zabawki. Obiekt został ocieplony. W części budynku przedszkola mieści się filia Biblioteki Publicznej im. Braci Gillerów.


Wykonanie niezbędnych prac i remont budynku przedszkola możliwe było dzięki pozyskanemu dofinansowaniu. Całkowita wartość zadania pn. "Termomodernizacja i przebudowa budynku biblioteki publicznej im. Braci Gillerów, filia w Tłokini Wielkiej, gmina Opatówek oraz zmiana sposobu użytkowania części tego budynku na pomieszczenia przedszkola publicznego", to ponad 600 tys. zł. Kwota pozyskanego dofinansowania to 132 650,18 zł.

 

Warto przypomnieć, że w ciągu kilku lat szkoła w Tłokini Wielkiej doczekała się budowy nowej sali gimnastycznej, boiska sportowego, placu zabaw i siłowni zewnętrznej. Budynek główny poddany został pełnej modernizacji. Sukcesywnie modernizowane i wyposażane były również sale dydaktyczne.

- Oświata i wychowanie w gminie Opatówek należy do zadań priorytetowych w działalności samorządu, stąd wielomilionowe nakłady, aby nasza młodzież i dzieci mogły czuć się w szkołach i przedszkolach, jak najlepiej, by zdobyta wiedza i przyjaźnie pomogły w radzeniu sobie w życiu - podkreśla sekretarz Opatówka Krzysztof Dziedzic.

Spełnienie wszystkich planów możliwe jest dzięki współpracy wszystkich osób zaangażowanych w organizację zadań oświatowych począwszy od samorządu, pracowników, nauczycieli, wychowawców, rodziców oraz przyjaciół szkoły i przedszkola.

W środę, 4 września, K. Dziedzic oraz dyrektor szkoły Edyta Banasiak, która swoją kadencję rozpoczęła 1 września, złożyli wizytę przedszkolakom. Dzieci otrzymały drobne upominki, a spędzony razem czas minął pod znakiem wspólnych rozmów i zabaw.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl

Fotorelacja
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl