iKalisz.pl reklamy
Wnętrza

Nowość w JETA. Spieki kwarcowe marki LAMINAM

Czym jest spiek kwarcowy? Jak wykorzystać go w aranżacji łazienki? Tego wszystkiego dowiecie się w salonach JETA. Naszą ofertę uzupełniły bowiem spieki marki LAMINAM.

 

Spieki kwarcowe coraz częściej pojawiają się w aranżacjach wnętrz. Wizualnie do złudzenia mogą przypominać np. kamień lub drewno. Są zatem idealnym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy uwielbiają te naturalne materiały, ale jednocześnie nie są zdecydowani podjąć się ich odpowiedniej pielęgnacji w domu. Dzięki spiekom unikamy też problemów z montażem np. ciężkich kamiennych płyt. Blat z kamienia pod umywalkę wymaga budowy specjalnego stelaża. W przypadku wykorzystania spieków kwarcowych ten problem znika.

Wielkoformatowe spieki kwarcowe – www.laminam.pl

 

Jak powstają spieki kwarcowe Laminam?

Laminam to włoska marka, która funkcjonuje na rynku od ponad 20 lat. Od kilku obecna jest także w Polsce, gdzie rozlokowane jest centrum dystrybucyjne firmy.

Spieki kwarcowe Laminam są mieszanką naturalnych materiałów. W jej skład wchodzą kwarc, iły łupkowe, skały granitowe czy pigmenty ceramiczne. Po zmieszaniu tych składników zostają one sprasowane. Następnie trafiają do pieca – są wypalane w temperaturze 1220 stopni Celsjusza. Tak powstają idealnie płaskie płyty, które mogą być docinane na konkretny wymiar. Warto podkreślić, że w przypadku spieków kwarcowych mamy do czynienia z płytami o naprawdę niewielkiej grubości, która wynosi od 3 do 12 mm. Pomimo tego, spieki Laminam nawet w dużych formatach zachowują wyjątkowe parametry wytrzymałościowe. Dlatego mogą być wykorzystywane nie tylko we wnętrzach, ale również na elewacjach budynków.

 

Wielkoformatowe spieki kwarcowe – www.laminam.pl

 

 

Wyjątkowe właściwości

Spieki kwarcowe Laminam wyróżniają bardzo dobre właściwości użytkowe. Z jednej strony są trwałe i odporne na uszkodzenia. Nie straszne są im rozpuszczalniki organiczne i nieorganiczne, a także środki odkażające i detergenty. Można je łatwo czyścić bez ryzyka uszkodzenia płyty, czy odbarwienia. Są przy tym wyjątkowo odporne na zarysowania, głębokie ścieranie i promieniowanie UV. Z drugiej strony – spieki kwarcowe Laminam są bardzo cienkie i lekkie. Metr kwadratowy płyty waży zaledwie 8 kg, co zdecydowanie ułatwia ich transport na budowę, a także sam montaż, przy czym występują w tzw. wielkich formatach - nawet 324 x 162 cm. Warto dodać, że doskonale nadają się do kontaktu z żywnością. Nie uwalniają żadnych substancji, a na ich powierzchni nie tworzą się pleśń, bakterie czy grzyby.

Spieki Laminam są całkowicie naturalnym produktem. Po czasie użytkowania, mogą być łatwo zmielone i poddane recyklingowi.

 

Jak wykorzystać spieki kwarcowe Laminam w aranżacji wnętrza?

Laminam oferuje produkt, który sprosta oczekiwaniom wymagających inwestorów, ale także architektów wnętrz. Zapewniają to nie tylko wspomniane parametry techniczne. Aktualnie w ofercie marki znajduje się ok. 150 wzorów. Imitują one kamień, drewno, a nawet metal. Płyty oddają nie tylko rysunek poszczególnych materiałów, ale także ich fakturę. Całość uzupełnia wyjątkowo bogata kolorystyka.

W aranżacji wnętrz spieki kwarcowe wykorzystać można bardzo szeroko. To niezwykle trwały materiał dekoracyjny, dlatego możemy zastosować go:

  • na podłogach, ścianach, schodach
  • na elewacjach zewnętrznych
  • jako obudowę kominka
  • jako wykończenie drzwi zewnętrznych.

 

Sprawdzi się także idealnie w łazienkach i kuchniach. Przy wykorzystaniu płyt Laminam można aranżować blaty łazienkowe i kuchenne, a także wykonać z nich zlew lub umywalkę. Spieki nie chłoną wody, więc sprawdzą się w tej roli doskonale. Płyty są cienkie i lekkie dlatego śmiało można je wykorzystać w roli frontów meblowych. W ten sposób uzyskamy niezwykle spójny efekt aranżacyjny.


Wielkoformatowe spieki kwarcowe – www.laminam.pl

 

Spieki kwarcowe Laminam dzięki swoim parametrom i wzornictwu są bardzo konkurencyjne względem takich materiałów naturalny kamień, szkło czy drewno. Ich popularność wśród architektów stale wzrasta. Płyty przyciągają ich nie tylko swoim atrakcyjnym wyglądem, ale również szerokimi możliwościami zastosowania. Teraz spieki kwarcowe Laminam możecie kupić także w salonach JETA. Warto do nas zajrzeć i samemu przekonać się o możliwościach tego materiału.

 

JETA

ul. Wrocławska 18, 62-800 Kalisz

604 484 875

https://jeta.pl/content/15-salon-lazienek-w-kaliszu

 

Źródło: *Artykuł sponsorowany

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

POLUB NAS NA FACEBOOKU