iKalisz.pl reklamy
Ciekawostki

Nowy inwestor w Kaliskiej Strefy Inwestycyjnej. Będą kolejne miejsca pracy

Zdjęcie: zdjęcie poglądowe

Niemiecka firma Gühring zainwestowała w Kaliszu. To jeden ze światowych liderów w produkcji precyzyjnych narzędzi do obróbki skrawaniem.

Na terenie Kaliskiej Strefy Inwestycyjnej, w sąsiedztwie firm Zetor, Meyer Tool, Leviat i Panattoni, powstanie nowoczesny zakład serwisowania i regeneracji narzędzi. Oprócz podstawowej działalności firma będzie prowadziła również szkolenia oraz usługi doradcze w zakresie obróbki skrawaniem.

Inwestor podkreśla, że wybrał Kalisz z uwagi na lokalizację miasta w bliskiej odległości od dużych rynków zbytu, a także z uwagi na bardzo dobrą współpracę firmy z kaliskimi szkołami zawodowymi i Akademią Kaliską, która od nowego roku akademickiego będzie już uniwersytetem.

Prezydent Krystian Kinastowski podkreśla, że inwestycja firmy Gühring potwierdza atrakcyjność terenów inwestycyjnych w rejonie Kaliskiej Strefy Inwestycyjnej oraz skuteczność Miasta w pozyskiwaniu nowych inwestorów. - To kolejna ważna dla miasta inwestycja. Cieszę się, że nasze starania, aby rozwijać ofertę terenów inwestycyjnych, przynoszą efekty, bo nowe firmy to kolejne miejsca pracy dla kaliszan i mieszkańców okolicznych miejscowości. W ostatnich latach w rejonie ulic Rozwojowej, Inwestorskiej i Batalionów Chłopskich inwestorzy zakupili blisko 20 ha terenów inwestycyjnych. To pokazuje, że Kalisz jest dla przedsiębiorców atrakcyjnym miastem.

Gühring zatrudnia ponad osiem tysięcy pracowników na całym świecie, produkuje innowacyjne narzędzia do obróbki skrawaniem. Swoje zakłady ma w 48 krajach, w tym także w Polsce. Do tego grona dołączył właśnie Kalisz.

Źródło: Juliusz Kowalczyk - KPM

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

CERMOTOR
eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU