iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Edukacja

Nowy rok szkolny w kaliskich szkołach

2019-08-30 12:09:00

Niemal wszyscy kandydaci zostali zakwalifikowani do przyjęcia do szkół ponadpodstawowych. Nauczyciele kaliskich szkół utrzymają też pracę.

W pierwszym terminie do szkół ponadpodstawowych zakwalifikowano 1897 absolwentów szkół podstawowych i 1873 absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Nie przyjęto 66 uczniów po szkole podstawowej i 103 uczniów po gimnazjum.

W naborze uzupełniającym do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych wzięło udział 165 kandydatów z czego zakwalifikowanych zostało 161, w tym do liceów ogólnokształcących 97 osób, a do szkół zawodowych 64 osoby.

Osoby zakwalifikowane powinny do 29 sierpnia 2019 r. potwierdzić wolę przyjęcia, składając oryginał świadectwa ukończenia szkoły i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu zewnętrznego, o ile nie złożyły ich w uzupełnieniu wniosku o przyjęcie do szkoły.

- W wyniku rekrutacji uzupełniającej tylko czworo kandydatów nie zostało zakwalifikowanych do żadnej szkoły. Osoby te mogą starać się o przyjęcie po zakończeniu rekrutacji. Nie zabraknie dla nich miejsca w kaliskich placówkach - informuje Krzysztof Jurek, zastępca naczelnika Wydziału Edukacji.

Lista miejsc wolnych zostanie podana 30 sierpnia 2019 r. w terminie wyznaczonym przez Wielkopolskiego Kuratora Oświaty do opublikowania przez komisje rekrutacyjne list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

W nowym roku szkolnym 2019/2020 pracę utrzymają nauczyciele, dla których początkowo nie przewidziano zatrudnienia oraz ci, którzy mieli zostać zatrudnieni w ograniczonym wymiarze. Sytuacja ta dotyczyła 132 osób.

- Wzmożona kontrola organu prowadzącego nad decyzjami kadrowymi w szkołach przyniosła wymierne efekty. Systematyczne monitorowanie polityki kadrowej dyrektorów szkół, kontrolowanie liczby etatów, sprawdzanie przyczyn niepełnych zatrudnień, analizy zwolnień, pozwoliły na utrzymanie dotychczasowego stanu zatrudnienia - mówi Grzegorz Kulawinek, wiceprezydent Kalisza.

Dzięki nowym standardom poprzedzającym akceptację arkuszy organizacyjnych, dla wszystkich udało się zapewnić dalsze zatrudnienie poprzez przeniesienie do innych jednostek lub możliwość uzupełniania etatów.

W roku szkolnym 2019/2020, wskutek reformy edukacji, w szkołach ponadpodstawowych spotkają się absolwenci szkół podstawowych, gimnazjów oraz dzieci, które rozpoczęły naukę w wieku sześciu lat. Wiąże się to z wieloma wyzwaniami. Dyrektorzy zaadaptowali pomieszczenia na sale lekcyjne, by rozwiązać problemy lokalowe, w miarę możliwości organizują pracę, by młodzież nie musiała przebywać w szkole do późnych godzin popołudniowych. W niektórych placówkach trwają jeszcze remonty.

- Dziękuję dyrektorom szkół, którzy robią wszystko, by uniknąć dwuzmianowości - mówił wiceprezydent Grzegorz Kulawinek. - Życzyłbym sobie, aby w przebiegu nieuniknionych zmian, podział etatów był sprawiedliwy, w tym godzin nadliczbowych i zastępstw. Zależy mi na transparentności w zarządzaniu każdą placówką oświatową w naszym mieście.

Do końca sierpnia poznamy informację o podziale subwencji oświatowej, co pozwoli określić w jakiej kwocie miejski budżet będzie musiał dofinansować edukację. Wiadomo, że od 1 września średnie wynagrodzenie nauczycieli wzrośnie o 9,6%, dodatek za wychowawstwo wzrośnie do minimum 300 zł, a także skróci się ścieżka awansu zawodowego.

 

 

 

 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl


Źródło: kalisz.pl/Katarzyna Ciupek


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl