iKalisz.pl reklamy
Kalisz

O krok od tragedii! Jechał tirem ulicą Łódzką mając blisko 1,5 promila alkoholu

Zdjęcie: KMP Kalisz

Kompletnym zlekceważeniem obowiązujących przepisów oraz brakiem wyobraźni wykazał się 50-letni kierowca samochodu ciężarowego. Mężczyzna wsiadł za kierownicę mając w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

Rankiem na ul. Łódzkiej w Kaliszu, funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę ciągnika siodłowego z naczepą. W trakcie kontroli policjanci wczuli woń alkoholu od 50-latka siedzącego za kierownicą ciężarówki. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna prowadził auto w stanie w stanie nietrzeźwości. Miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.

- Nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy mogło doprowadzić do tragedii na drodze. Policjanci zapobiegli temu, aby pijany kierowca kontynuował jazdę. Mieszkaniec powiatu sieradzkiego stracił już prawo jazdy. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd - informują kaliscy mundurowi.

 

Policja apeluje!

Przypominamy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym wbrew sądowemu zakazowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów lub pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata, orzeka także świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Świadczenie pieniężne może być orzeczone przez sąd nawet do kwoty 60 tysięcy złotych.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU