iKalisz.pl reklamy
Z policji

O krok od tragedii. Mieszkańcy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę i przekazali w ręce policji

Godną naśladowania postawą wykazało się dwoje uczestników ruchu drogowego, którzy uniemożliwili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Jak wykazało badanie, 30-letni kierowca osobowego renault miał w organizmie trzy promile alkoholu.

- Po godz. 16:00 Oficer Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu został powiadomiony o ujęciu obywatelskim nietrzeźwego kierującego. Na miejsce zdarzenia został skierowany policyjny patrol. Z relacji jednego ze świadków wynikało, że kierowca osobowego renault jadąc zygzakiem w pewnym momencie wjechał na krawężnik. Aby uniknąć potrącenia, idąca chodnikiem piesza musiała uciec na pobocze. Zarówno piesza jak i świadek zdarzenia podejrzewając, że kierowca może być nietrzeźwy postanowili zareagować. Zabrali mu kluczyki od auta i o całej sytuacji powiadomili policję - podają kaliscy mundurowi.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze z drogówki sprawdzili stan trzeźwości 30-letniego kierowcy. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna siedzący za kierownicą renault był nietrzeźwy. Miał trzy promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara dwóch lat pozbawienia wolności.
 

- Opisana wyżej sytuacja, to przykład, kiedy właściwa postawa świadków zdarzenia pozwoliła na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwego kierowcy. Tego typu prawidłowe reakcje świadków, bez wątpienia wspierają dziania policji w zakresie poprawy bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU