iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostkiAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

Obóz w Gołuchowie

2019-08-12 08:08:00

Zdjęcie: Paweł Figiel
Wycieczki krajoznawcze, olimpiada sportowa, liczne gry i zabawy - to tylko wybrane atrakcje, jakie czekały na uczestników obozu harcerskiego w Gołuchowie.

Organizatorem obozu na stanicy "Zameczek" w Gołuchowie był Hufiec ZHP Powiatu Kaliskiego. Był on rekordowy pod względem liczby uczestników, bowiem w trwającym 10 dni wypoczynku, udział wzięło 180 dzieci z Kalisza i gmin powiatu. Z całą pewnością stwierdzić można, iż był to największy obóz harcerski w Południowej Wielkopolsce. Wśród uczestników ok. 30-osobowa grupa, to dzieci z Rajska i Opatówka.

 

W maju tego roku Stowarzyszenie Światełko Rajska otrzymało dofinansowanie na organizację wypoczynku dla dzieci i młodzieży z terenu gminy Opatówek. Otrzymane przez stowarzyszenie fundusze pozwoliły na pokrycie większości kosztów związanych z uczestnictwem dzieci z gminy Opatówek w obozie harcerskim organizowanym w Gołuchowie.

 

Program tegorocznego obozu był bardzo bogaty i zróżnicowany. Dzieci uczestniczyły w wycieczkach do Wrocławia, Poznania i Konina. Przez cały czas trwania wypoczynku dzieci nie nudziły się ani przez chwilę, gdyż na terenie obozu odbywały się: olimpiada sportowa, spotkania z służbami mundurowymi, obozowy chrzest, konkurs ''Mam talent'' oraz szereg innych atrakcji. Oczywiście obóz to nie tylko zabawa, ale również i nauka harcerskiego rzemiosła. Dzieci i młodzież uczestniczyła w porannych i wieczornych apelach, wartach, służbie przy kuchni, alarmach i ogniskach. Dużą popularnością cieszyły się również codzienne przeprawy kajakami po zalewie oraz wypoczynek na plaży połączony z zabawą w kąpielisku.

 

Stanicę w Gołuchowie, w dniu sportowej olimpiady, odwiedził burmistrz Opatówka Sebastian Wardęcki, który spotkał się z uczestnikami i opiekunami obozu. Warto dodać, że ta gmina od wielu już lat wspiera finansowo i organizacyjnie letni wypoczynek dzieci w Gołuchowie. 

 

 

 iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl