iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Piłka ręczna

Obsada bramki zapewniona

2020-07-03 08:07:00

Podstawowy bramkarz kaliskiej drużyny już wcześniej pokazywał wysoki potencjał, np. zostając graczem kwietnia PGNiG Superligi, kiedy zastępował kontuzjowanego Edina Tatara w 2018 roku. W poprzednim sezonie Łukasz Zakreta rozegrał przełomowy sezon. Ustabilizował wysoką formę pod względem statystycznym będąc jednym z najlepszych bramkarzy w lidze, czym wywalczył sobie powołanie do reprezentacji Polski.

Łukasz jest wychowankiem OKPR Warmii Olsztyn, w której spędził trzy pierwsze lata swojej seniorskiej kariery. Przed sezonem 2017/18 przeniósł się do debiutującego w PGNiG Superlidze MKS-u Kalisz. Od tamtej pory rozegrał w najwyższej klasie rozgrywkowej 90 spotkań będąc wybieranym do siódemek kolejki, zostając graczem kwietnia 2018 i trafiając na listę najlepszych polskich bramkarzy 2019 roku wg portalu WP Sportowe Fakty. To właśnie sezon 2019/20 był dla bramkarza grającego również na plaży przełomowy. Zagrał w 22 meczach odbijając rzuty przeciwników ze skutecznością na poziomie prawie 35%, co dało mu 5 miejsce pod tym względem wśród wszystkich najlepszych bramkarzy ligi. Gdyby wyłączyć ze statystyk epizodycznie występującego młodego bramkarza Gwardii Opole, Zakreta byłby czwarty za Wolffem, Stevanoviciem i Wałachem, jako jedyny z nich występując w więcej niż czternastu spotkaniach. Dobre występy w lidze poskutkowały debiutem w reprezentacji Polski przed Mistrzostwami Europy 2020. Ostatecznie Łukasz nie pojechał na turniej, jednak zrobił na tyle dobre wrażenie na selekcjonerze, że ciągle jest powoływany na zgrupowania kadry. 25 czerwca zakończyło się kolejne z nich, na którym przebywał razem ze środkowym rozgrywającym MKS-u, Maciejem Pilitowskim. 

W bramce, tak jak w poprzednim sezonie, Zakreta stworzy duet z Mikołajem Krekorą, który również przedłużył kontrakt z klubem. 


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl