iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

Obywatelskie zatrzymanie kierowcy. Miał ponad cztery promile

Dwóch mężczyzn uniemożliwiło dalszą jazdę nietrzeźwemu kierowcy. Jak wykazało badanie, 48-letni kierowca osobowego opla miał w organizmie ponad cztery promile alkoholu.

 

- Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem na naszych drogach. Na szczęście świadomość społeczna w tym zakresie jest coraz większa i coraz więcej osób reaguje, nie pozwalając na to by pijani kierowcy byli bezkarni. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce na terenie gminy Blizanów. Dwóch mężczyzn zauważyło, że z osobowego opla wysiada mężczyzna, który miał ewidentnie problemy z utrzymaniem równowagi. Stan kierowcy opla wzbudził podejrzenia świadków, którzy postanowili zareagować. Kiedy mężczyzna próbował odjechać, zatrzymali jego auto. Już podczas rozmowy z kierowcą nabrali podejrzeń co do jego stanu trzeźwości, dlatego zabrali mu kluczyki, a o całej sytuacji powiadomili policję - relacjonują mundurowi.

Skierowani na miejsce policjanci z Komisariatu Policji w Stawiszynie sprawdzili stan trzeźwości kierującego oplem 48-latka. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad cztery promile alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi powiatu kaliskiego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

- Obu panom za postawę godną naśladowania należą się podziękowania. Dzięki ich reakcji pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze - podsumowują kaliscy policjanci.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU