iKalisz.pl reklamy
Ważne sprawy

Od dziś można składać wnioski o wypłatę dodatku węglowego (pobierz wniosek)

Jednorazowy dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł przysługuje gospodarstwom domowym, gdzie głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel.

 

Wnioski o wypłatę tego dodatku można składać od dziś do 30 listopada bezpośrednio w ośrodkach pomocy społecznej, niektóre urzędy miast/gmin także przygotowały stanowiska do obsługi klientów lub w formie elektronicznej (platforma ePUAP).

 

Dodatek węglowy przysługuje gospodarstwu domowemu, w przypadku gdy są spełnione dwa warunki:

  • głównym źródłem ogrzewania tego gospodarstwa jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem zawierającymi co najmniej 85% węgla kamiennego
  • źródło ogrzewania zostało wpisane lub zgłoszone do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2022 r. poz. 438)

 

Warunkiem koniecznym do uzyskania dodatku węglowego jest wpis lub zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB).

 

Wypłata dodatku węglowego nastąpi w ciągu miesiąca od dnia złożenia wniosku o jego wypłatę. Jest przyznawany bez kryterium dochodowego. Wsparcie przysługuje również gospodarstwom, które już zakupiły węgiel oraz tym, które dopiero to zrobią.

 

 TUTAJ POBIERZESZ WNIOSEK O WYPŁATĘ DODATKU WĘGLOWEGO 

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU