iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Praca

Oddawanie krwi w godzinach pracy

2019-12-18 11:32:07

Oddawanie krwi to dobry uczynek, który może pomóc bardzo wielu osobom. Dodatkowo z racji wzięcia udziału w takiej akcji uczniowie są zwolnieni z zajęć szkolnych, a pracownicy z obowiązków zawodowych.

Fakt, że pracownikowi, który oddaje krew, należy się dzień wolny reguluje Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 roku w sprawie sposobu usprawiedliwiania nieobecności w pracy oraz udzielania pracownikom zwolnień od obowiązków zawodowych. W praktyce wygląda to tak, że każdemu pracownikowi, który oddał krew przysługuje dzień wolny od pracy. Czas wolny należy się również w przypadku przeprowadzenia zaleconych przez stację krwiodawstwa okresowych badań lekarskich, jeżeli nie mogą być one wykonane w czasie wolnym od pracy.

 

Warto wiedzieć, że są zawody, gdzie powrót do pracy po oddaniu krwi, możliwy jest dopiero po 12 godzinach. Są wśród nich: piloci, maszyniści, kierowcy autobusu oraz stanowiska związane z pracą na wysokościach. Podobny czas muszą odczekać osoby trenujące sztuki walki, wspinaczkę czy głębokie nurkowanie. Zdarzają się sytuacje, gdy stan zdrowia nie pozwala na oddanie krwi, a zainteresowany dowiaduje się o tym w stacji krwiodawstwa. W takiej sytuacji otrzymuje on zaświadczenie potwierdzające spędzony czas w punkcie poboru krwi. Będzie to podstawa do usprawiedliwienia nieobecności w pracy. Pracownik, który chce oddać krew, powinien uprzedzić swojego pracodawcę o ewentualnej nieobecności.

 W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl