iKalisz.pl reklamy
Kultura

Odjazdowi bibliotekarze i czytelnicy w Russowie

2022-07-08 09:46:38

Odjazdowy Bibliotekarz wyruszył z Kalisza już po raz 10! Lokalną edycję tej ogólnopolskiej akcji od 2012 roku organizuje Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu.

 


Trasa jubileuszowej rowerowej wyprawy wiodła od plant do Dworku Marii Dąbrowskiej w Russowie. W niedzielne południe przy pomniku Adama Asnyka licznie stawili się bibliotekarze i bibliotekarki oraz Przyjaciółki i Przyjaciele biblioteki i książek.

 

Kolumna rowerów ruszyła przez Majków i Borków do Russowa, gdzie odbywała się, organizowana przez Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, „Niedziela u Niechciców”. W urokliwym parku na cyklistów i cyklistki czekał poczęstunek oraz uwolnione książki, do których można było wbić sobie pamiątkową pieczątkę. W konkursie wiedzy o „Nocach i dniach” można było wygrać najnowsze książki Olgi Tokarczuk, ufundowane przez kaliski Oddział Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich.

 

Organizatorzy składają podziękowania Muzeum Okręgowemu Ziemi Kaliskiej za gościnę w Dworku Marii Dąbrowskiej, a uczestniczkom i uczestnikom rajdu za przemiłe chwile i wspólną zabawę. Do zobaczenia za rok!

 
- Fotorelacja -

Czytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU