iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Poradnik

Odnawiamy starocie z drewna

2019-07-14 12:07:00

Czas urlopów to nie tylko czas wyjazdów, zwiedzania. To także czas, remontów, prac w ogrodzie, odnawiania starych rzeczy. I przy tym ostatnim zostańmy. Prezentujemy Wam mini poradnik rzeczy, o których warto pamiętać podczas odnawiania drewna.

Odnawianie drewnianych mebli bądź elementów wcale nie musi wiązać się z ogromem pracy. Kiedy wybierzemy odpowiednie produkty, odnawianie nie będzie nam straszne. Po pierwsze ważny jest dobry wybór produktu do odnowy drewna. Kupując impregnat lub lakierobejcę zwróćmy uwagę na:

  • czas schnięcia, oczywiście im krótszy, tym szybciej pójdzie nam praca nad odnawianiem,
  • łatwość aplikacji,
  • dostępne kolory,
  • czas ochrony,
  • przed jakimi czynnikami pomalowane drewno będzie chronione.

 

Nie zapomnijmy zwrócić uwagi na to, z jakim drewnem mamy do czynienia. Dzięki takiej wiedzy, będziemy w stanie dobrać odpowiednie produkty.

 

Przygotujmy powierzchnię...

Gdy mamy już wybrane odpowiednie produkty czas skupić się na przygotowaniu powierzchni. Chcemy, aby nasze dzieło było idealne, zatem nie możemy pozostawić powierzchni szorstkiej. Musimy ją odpowiednio przygotować. To nic trudnego, można to zrobić za pomocą papieru ściernego. Jeśli posiadamy szlifierkę oscylacyjną możemy, to również zrobić za jej pomocą. Przy okazji przygotowywania drewna do odnowy już na tym etapie pamiętajmy, że drewno powinno być suche. W przeciwnym razie impregnat nie będzie dobrze wyglądał na powierzchni i nie będzie skuteczny. Zanim zaczniemy malować sprawdźmy prognozę pogody. Najlepsza temperatura na takie prace, to od 10 do 25 stopni Celsjusza. Sprawdźmy też, po jakim czasie od malowania będziemy mogli pomalowaną rzecz bez obawy o deszcz wystawić na zewnątrz.

 

Przechodzimy do aplikacji

Gdy mamy już wszystko przygotowane, wiele osób licząc, że dzięki temu uzyskają lepszy efekt, nakładają grubą warstwę impregnatu lub lakierobejcy. To jednak błędne myślenie. Zbyt gruba warstwa dłużej schnie, przez to jest podatna na pękanie i łuszczenie się. Na każdym opakowaniu farby ochronnej producent udziela wskazówek jak nakładać ochronny preparat, aby nie pogorszyć stanu drewna. Jeśli zabezpieczamy surowe drewno, to pierwszym krokiem powinno być zastosowanie impregnatu gruntującego, który uchroni przed biokorozją, czyli uszkodzenie drewna przez bakterie i grzyby. Warto pomyśleć o takim preparacie, ponieważ grzyby pojawiające się na drewnie mogą być szkodliwe także dla naszego zdrowia.

 

Jeśli więc ktoś z Was zastanawia się czy bardzo czasochłonne jest odnawianie drewna, uspokajamy, zajmuje to niewiele czasu, a odpowiednie zastosowany impregnat ochroni drewno na lata.

 

 iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl