iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Ogień w budynku przy Złotej

2022-08-09 11:09:03
Zdjęcie: st. sekc. Jacek Walczak

7 sierpnia około godziny 13:35 do kaliskiej straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku przy ulicy Złotej w Kaliszu.


- Na miejsce zostały zadysponowane 3 zastępy z JRG-1 w Kaliszu oraz zastęp OSP Dobrzec. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznania stwierdzono, że pożarem objęte jest wnętrze murowanego opuszczonego budynku o wymiarach 5x5 m oraz częściowo drewniany dach pokryty papą. Działania zastępów straży pożarnej polegały na podaniu łącznie dwóch prądów wody w natarciu po palące się wnętrze oraz dach budynku. Po ugaszeniu pożaru strażacy wyposażeni w sprzęt OUO oraz kamery termowizyjne sprawdzili budynek pod kątem obecności osób poszkodowanych - budynek był pusty, oraz obecnych zarzewi ognia w celu ich dogaszenia - informuje st. kpt. Łukasz Portasiak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Część spalonego lub opalonego poszycia dachu rozebrano przy pomocy piły mechanicznej oraz sprzętu burzącego. Po potwierdzeniu braku zarzewi ognia działania zastępów straży pożarnej zostały zakończone.

Źródło: gov.pl


Czytaj również

AGRO MINERAL PRODUKT
ALFALINE HURTOWNIA ELEKTRYCZNA KALISZ
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU