iKalisz.pl reklamy
Kalisz

Ogień w domu jednorodzinnym

Zdjęcie: kpt. Szymon Zieliński

W środę o godzinie 22:12 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku jednorodzinnego, parterowego w Kaliszu przy ulicy Henryka Sienkiewicza.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia w wyniku rozpoznania stwierdzono, że pożarem objęte jest wnętrze budynku. Ogień wydostaje się na zewnątrz. Brak zagrożenia dla sąsiednich budynków. Osoba przebywająca wewnątrz opuściła budynek przed przybyciem zastępów PSP. Działania przybyłych na miejsce zdarzenia zastępów polegały na podaniu w sumie trzech prądów wody w natarciu na wnętrze budynku objęte pożarem - podaje Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Kaliszu.

Na miejsce zdarzenia przybyła policja oraz Zespół Ratownictwa Medycznego, który po przebadaniu osoby poszkodowanej podjął decyzję o dalszych badaniach w szpitalu. Po ugaszeniu pożaru przeszukano wnętrze budynku pod kątem osób poszkodowanych stwierdzając ich brak. Sprawdzono konstrukcję dachu nad pomieszczeniem objętym pożarem. Stwierdzono opalone deski konstrukcji dachu na powierzchni około 2 metrów kwadratowych, które następnie wycięto przy pomocy piły ratowniczej. Rozebrano również przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego drewnianą podbitkę dachu na powierzchni około 7 metrów kwadratowych znajdującą się bezpośrednio nad miejscem w którym płomienie wychodziły na zewnątrz w celu sprawdzenia i ugaszenia zarzewi ognia. Wnętrze budynku oraz dach sprawdzono kamerą termowizyjną pod kątem obecności zarzewi ognia, które wykluczono.

Źródło: gov.pl

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU