iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM
Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.


Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

Informator Zdrowie i Aktywność - porady i ciekawostkiAutopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Południowa Wielkopolska

Okradli konta bankowe i zamówili kilkanaście sztabek złota

2019-07-24 09:45:57

Zdjęcie: cbsp.policja.pl/archiwum
Prokuratura prowadzi postępowanie przeciwko członkom zorganizowanej grupy przestępczej, którzy przełamując zabezpieczenia sieci internetowej jednego z banków świadczących usługi bankowości elektronicznej, dokonali nieuprawnionych wypłat na kwotę ponad 718 tys. zł.

- Jak ustalono, 2 lipca 2019 r. posługując się zduplikowanymi kartami SIM i za pośrednictwem sieci Internet, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej bez upoważnienia i przełamując zabezpieczenia dokonali kilkunastu transakcji dokonując wypłat na ustalony rachunek bankowy, z którego w tym samym czasie dokonali zapłaty za zamówione dzień wcześniej 14 sztabek złota, które jeszcze tego samego dnia w województwie śląskim odebrali - informuje Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim.


Członkowie grupy dokonali wypłat z kont podmiotów gospodarczych z Południowej Wielkopolski. Byli doskonale zorganizowani. Posiadali profesjonalny sprzęt komputerowy z mobilnym dostępem do Internetu, sfałszowane dokumenty tożsamości, korzystali z zduplikowanych kart SIM, poruszali się pojazdami z podrobionymi tablicami rejestracyjnymi.


- W wyniku podjętych niezwłocznych działań procesowych na polecenie Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wlkp. z udziałem funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wlkp. oraz Wydziału do Spraw Zwalczania Cyberprzestępczości Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, a także Komendy Głównej Policji w Warszawie, 17 lipca, na terenie kilku miejscowości w kraju zatrzymano trzy osoby w wieku 26-29 lat - mieszkańców województwa mazowieckiego - informuje rzecznik.


Podejrzanym przedstawiono zarzuty działania w ramach zorganizowanej grupy przestępczej, (258§1 k.k.)i dopuszczenia się oszustw komputerowych (287§1 k.k.) wobec mienia znacznej wartości (294§1 k.k.) za które czyny grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Śledztwo w przedmiotowej sprawie pozostaje w toku, z uwagi na dobro postępowania brak jest na obecnym etapie możliwości udzielenia bardziej szczegółowych informacji.
Z uwagi na grożącą podejrzanym surową karę Prokurator wystąpił z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.


Rozpoznając wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Ostrowie Wlkp., 19 lipca po zapoznaniu się z zgromadzonym materiałem dowodowym zastosował wobec podejrzanych mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

 
Źródło: prokuratura.kalisz.pl


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl