iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Aktualności z kalisza, wiadomości z Kalisza,

Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.
Biegi

Oleksandr Setkovski najlepszy w "Wiośnie Cekowskiej"

2021-07-02 11:07:00

Blisko 120 zawodników stanęło na starcie XXX Biegów Ulicznych "Wiosna Cekowska". W Cekowie najmocniejsi byli biegacze z Ukrainy, z Oleksandrem Setkovskim na czele, który pokonał "Wiosnę Cekowską" w 15,38 i wyprzedził o 9 sekund swojego rodaka, Mykolę Lukhymchuka. Bieg Główny im. Adama Mariana Walczaka rozegrano na dystansie 5 kilometrów.

Najszybszy z Polaków, Piotr Rękowicz, zajął 5. miejsce w kategorii Open Mężczyzn (17:07), a wśród kobiet bardzo mocno pobiegła Monika Kaczmarek z Łodzi (2. miejsce - Open Kobiet, 17:12). Z kaliskich zawodników najszybciej trasę "Wiosny Cekowskiej" przebiegł Marcin Karasiński (6. miejsce - Open Mężczyzn, 17:32), a z zawodniczek – Olga Kazimirowa (4. miejsce - Open Kobiet, 20:02). Najszybszym biegaczem z powiatu kaliskiego był Dawid Ząbczyński z gminy Koźminek (11. miejsce - Open Mężczyzn, 18:29), a z mieszkanek naszego powiatu, na dystansie 5 kilometrów najmocniej pobiegła Justyna Matczak z Drużyny Powiatu Kaliskiego (7. miejsce – Open Kobiet).

W Cekowie tradycyjnie pobiegło kilku reprezentantów Drużyny Powiatu Kaliskiego, składającej się z pracowników samorządowych i przyjaciół, na czele ze wspomnianą Justyną Matczak oraz Piotrem Korzekwą, który tradycyjnie zaprezentował się z dobrej strony, uzyskując czas 18:42. To pozwoliło na zajęcie 15. miejsce wśród mężczyzn. W Drużynie Powiatu Kaliskiego pobiegli jeszcze Magdalena i Michał Marszałkowscy. 

W dekoracji zwycięzców uczestniczyli: wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego Jan Adam Kłysz oraz wójt Gminy Ceków Kolonia Mariusz Chojnacki, który kilkanaście minut wcześniej tradycyjnie sam wziął udział w zmaganiach cekowskich.

Warto zaznaczyć, że Biegom Ulicznym "Wiosna Cekowska" tradycyjnie towarzyszyła znakomita, rodzinna atmosfera. Mimo kameralnego w tym roku charakteru wydarzenia, nie brakowało dopingu kibiców na trasie, i miłych spotkań, a także wielu rozmów podczas pikniku biegowego, który odbył się tuż po zmaganiach.

Głównym organizatorem zmagań była Gmina Ceków-Kolonia, a współorganizatorami Klub Biegacza Baster-Team oraz Powiat Kaliski.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Fotorelacja
Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.


SMOK AUDIO


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl