iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z regionu

Orest, to pierwszy taki pies...

2019-10-17 14:10:00

Lata ciężkich treningów, ciągłej dyscypliny, zacieśniania więzi, między przewodnikiem, a psem przyniosły wymierne efekty. Orest – 9-letni owczarek australijski i jego przewodnik - Kasia, zaliczyli właśnie ostatnią sesję egzaminacyjną zespołów ratowniczych z psami specjalności terenowej klasy „I”.

O działaniach Grupy Poszukiwawczo–Ratowniczej stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy w Ostrowie Wielkopolskim pisaliśmy już wielokrotnie. Ekipa składa się z sympatyków ratownictwa, którzy niosą pomoc innym ludziom. Współpracują ze służbami, a wszystkie ich działania są dokładnie przemyślane i rozplanowane. Jest wśród nich wielu profesjonalistów. Każdy pomaga z własnych chęci i nikt nie jest do niczego przymuszany.
 
Poziom egzaminu, w którym uczestniczyli Kasia i Orest był bardzo wysoki. Sędziowie wnikliwie oceniali sprawność fizyczną psa i jego zdolność pokonywania przeszkód, a także poziom posłuszeństwa i umiejętności przewodnika kierowania psem z dystansu. Egzamin sprawdzał również zachowanie się zwierzęcia w stosunku do człowieka, umiejętność lokalizacji i oznaczania osób w strefach o różnej skali dostępności oraz odporność psa i jego przewodnika na bodźce zewnętrzne stanowiące element pozoracji rozpraszającej.
Orest i Kasia udowodnili, że stanowią zgrany zespół i z wszystkimi zadaniami poradzili sobie w stopniu celującym. Dzięki temu Orest uzyskał specjalność ratowniczą klasy „I”, dzięki czemu – razem z Kasią – przez najbliższy rok mogą brać udział w akcjach ratowniczych na terenie kraju i poza jego granicami. Tym samym Orest stał się pierwszym psem w Południowej Wielkopolsce, który zdał tego typu egzamin. Jest to również pierwszy pies–ratownik terenowy klasy „I” w strukturach Grupy Poszukiwawczo–Ratowniczej stowarzyszenia Szukamy i Ratujemy, a zdobyte przez niego umiejętności będą bardzo cenne przy prowadzeniu kolejnych akcji poszukiwawczych.
 
 Fotorelacja
W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl