iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Żużel

Orzeł był lepszy...

2020-09-15 08:09:00

Zdjęcie: tzostrovia.pl
Ostatni raz ostrowski zespół w meczu ligowym przegrał na swoim torze przed dwoma laty z klubem z Rzeszowa 44:46. W sobotę historia się powtórzyła. Orzeł jako pierwszy w tym sezonie wygrał na Stadionie Miejskim 46:44. Ostrowskiej drużynie nie wystarczyła fenomenalna jazda Nicolai Klindta, który zdobył komplet 15 punktów i ocierał się o 11 letni rekord toru Roberta Miśkowiaka.

Adam Skórnicki zapowiadał, że przyjedzie do Ostrowa po pełną pulę i tak zrobił. Jego Orzeł nie miał słabych ogniw. Juniorzy zdobyli więcej punktów niż ostrowianie. – Na pewno start we wtorek w Ostrowie podczas DMPJ moim młodzieżowcom nie przeszkodził. Tor w sobotę był co prawda inny, ale dla juniorów to było dobrze przetarcie. W kwestii ustawień motocykli pomógł nam na pewno Aleksandr Łoktajew, który doradził, jak mamy zacząć zawody i ułatwiło nam to sprawę – mówił po meczu trener Orła Adam Skórnicki.

Trener Mariusz Staszewski w piątek na treningu zadrżał, bowiem groźne upadki zanotowali Jakub Krawczyk i Sebastian Szostak. Ten pierwszy stracił nawet przytomność i nie było mowy, by wystąpił w sobotę. W jego miejsce pierwszy raz w lidze po kontuzji pojechał Kacper Grzelak. – Byłem trochę poobijany, ale to nie usprawiedliwienie. Popełniłem dużo błędów. Szkoda porażki – ocenił po spotkaniu Sebastian Szostak.

Tym razem Arged Malesa TŻ Ostrovii nie odmienił Jonas Jeppesen, który od początku zaczął zawody wskakując od razu za Rafała Okoniewskiego. Warto zaznaczyć, że Duńczyk nie jechał już na oponach Anlas, którym cofnięto – przynajmniej na jakiś czas – homologację. Jeppesen przegrywał starty i choć dwoił się i troił, to na dystansie niewiele mógł zdziałać.

Klasą dla siebie był w sobotę Nicolai Klindt, który wygrywał w wielkim stylu wykręcając pięć razy czasy poniżej 64 sekund. Duńczyk wygrał decydujący 15 bieg, ale ostatni do mety przyjechał Tomasz Gapiński i Orzeł obronił dwupunktową przewagę, wygrywając ostatecznie w Ostrowie 46:44.

Orzeł dysponował znacznie bardziej wyrównanym składem i zanotował tylko 4 zera, przy aż 11 „zerówkach” gospodarzy. Twierdza Ostrów padła. Taki jest sport. Raz na wozie, raz pod wozem. Zespół dziękuje kibicom za przybycie i doping. Teraz drużyna jedzie do Daugavpils na mecz z Lokomotivem, gdzie zawsze ostrowianom jechało się trudno.


Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl


Źródło: tzostrovia.pl


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl