iKalisz.pl reklamy
Tenis ziemny

Osavi Tennis Team Kalisz w final four!

OSAVI TENNIS TEAM Kalisz po wygranej 5:1 nad KS Górnik Bytom uzupełnił stawkę uczestników FINAL FOUR. WKS Grunwald Poznań przegrał z KT KUBALA Ustroń 1:5 i pożegnał się z rozgrywkami.

Warunkiem koniecznym awansu OSAVI TENNIS TEAM Kalisz do FINAL FOUR było zwycięstwo wyjazdowe w ostatniej kolejce nad KS Górnik Bytom. Z uwagi na to, że Meczem Dnia został wyznaczony pojedynek pomiędzy zawodniczką gospodarzy Oliwią Bergler a Czeszką Karoliną Kubanovą, spotkanie zaczęło się od rywalizacji panów i przyniosło pierwsze niespodzianki. Walczący jak o życie goście po dwóch spotkaniach singlowych doprowadzili do wyniku 2:0. Doświadczony Piotr Gryńkowski ograł juniora Nikodema Barcika 6:3, 6:4, a Czech Jiri Barnat wygrał z powodu kreczu rywala – Martyna Pawelskiego. W singlach kobiet nastąpił podział punktów. W Meczu Dnia Oliwia Bergler z Bytomia pokonała Czeszkę Karolinę Kubanovą 6:1, 6:2, ale jej koleżanka klubowa Maja Pawelska nie sprostała Valeryii Darashuk 4:6, 6:7(5). Kontuzjowany Martyn Pawelski nie był w stanie w parze z Nikodemem Barcikiem rozegrać spotkania deblowego z teamem Barnat/Matuszewski i oddał je walkowerem. W tym momencie OSAVI prowadziło już 4:1 i mogło cieszyć się z awansu do grudniowego FINAL FOUR kosztem CKT. Ostatni pojedynek, w grze podwójnej kobiet, miał bardziej sparingowy charakter i zakończył się zwycięstwem pary gości (Darashuk/Kubanova) 6:1, 7:5. Kaliszanie wywieźli ze Śląska 3 punkty na wagę udziału w grudniowym turnieju mistrzów.

Z rozgrywek odpadł WKS Grunwald Poznań po porażce wyjazdowej z KT KUBALA Ustroń 1:5. Najpierw zawodniczka gości Marta Leśniak pozbawiła złudzeń Adę Piestrzyńską, wygrywając 6:1, 6:2. Bardziej zacięty pojedynek stoczyła Łotyszka Daniela Vismane z Giną Feistel, zwyciężając w trzech setach – 6:0, 3:6, 10-7. Single panów przyniosły remisowe starcie. Aktualny mistrz Polski z KUBALA Paweł Ciaś rozprawił się z Aleksandrem Orlikowskim w stosunku 6:4, 6:1. Cześć strat odrobił Jasza Szajrych, pokonując czeskiego weterana Lukasa Rosola 6:4, 7:6(4). O wszystkim decydowały mecze deblowe, a te przechylili na swoją korzyść goście.


 

Wyniki 7. kolejki LOTTO SuperLIGI:

  • CKT Grodzisk Mazowiecki – WKT Mera 6:0
  • KS Górnik Bytom – OSAVI TENNIS TEAM Kalisz 1:5
  • WKS Grunwald Poznań – KT KUBALA Ustroń 1:5
  • BKT Advantage Bielsko-Biała – AZS TENIS Poznań 6:0 (walkower)

 


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU