iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

Oto "supermole"!

2019-11-19 14:47:27

Akcja "Zostań Supermolem Bibliotecznym" zachęciła do założenia karty bibliotecznej i wypożyczania książek setki kaliskich przedszkolaków! Jej organizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu.

We wtorek, 19 listopada odbyło się podsumowanie akcji promującej czytelnictwo. Tytuł "Najbardziej zaczytanego przedszkola 2019 roku" otrzymało Publiczne Przedszkole nr 18 im. "Chatka Puchatka". To właśnie z tej placówki najwięcej dzieci włączyło się w akcję "Zostań Supermolem Bibliotecznym". Magdalena Nowak, dyrektor zwycięskiego przedszkola odebrała z rąk prezydenta Miasta Kalisza Krystiana Kinastowskiego, wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka oraz dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka - Adama Borowiaka, dyplom i nagrody, wśród których przeważały oczywiście książki.

Głównymi bohaterami tego dnia byli mali przedstawiciele przedszkola, miłośnicy książek, którzy na tę wyjątkową okazję przygotowali dla prezydentów i bibliotekarzy wyjątkowy program artystyczny.


Akcja rozpoczęła się w marcu i obejmowała wszystkie kaliskie przedszkola oraz oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych. Autorką i realizatorką była Anna Kubiak - specjalista ds. promocji i wydawnictw Miejskiej Biblioteki Publicznej, która zaprezentowała zbiory biblioteczne we wszystkich kaliskich przedszkolach i oddziałach przedszkolnych w szkołach podstawowych. Akcja objęła 49. placówek edukacyjnych. Zapewne także możliwość zdobycia medalu oraz tytułu Supermola, zachęciła dzieci do zakładania kart czytelniczych. Akcja "Zostań Supermolem Bibliotecznym" cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród najmłodszych kaliszan, włączyło się w nią 423. przedszkolaków.
 

W bibliotece dzieciom towarzyszyli rodzice, dziadkowie, starsze rodzeństwo, którzy bardzo często podczas wizyt z przedszkolakami wypożyczali książki także dla siebie. Akcja "Zostań Supermolem" skierowana była do dzieci, a stała się akcją promującą czytelnictwo wśród kaliskich rodzin.

Bibliotekarze oddziałów dziecięcych Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kaliszu: w Filiach nr 1, 5 i 9, mieli naprawdę mnóstwo pracy. Czytelnictwo wzrosło tam lawinowo, każdego dnia przybywało nowych czytelników, a dzieci chętnie wypożyczały po kilka książek. Po zdobyciu odpowiedniej liczby pieczątek, bibliotekarze honorowali przedszkolaków poprzez wręczenie im medalu z tytułem Supermola Bibliotecznego. Zdecydowana większość dzieci nie zakończyła swojej przygody z biblioteką w momencie zdobycia medalu. Akcja osiągnęła także efekt dydaktyczny dotyczący poszanowania książek jako wspólnego dobra i świadomości, że nie jest się ostatnim ogniwem, do którego trafia dana pozycja.

Akcja "Zostań Supermolem Bibliotecznym" jest sukcesem kaliskiej biblioteki, na której spoczywa teraz duża odpowiedzialność, aby rozbudzone u dzieci zainteresowanie książkami nie tylko utrzymać, ale i rozwijać. Biblioteka pracuje już nad kolejnymi przedsięwzięciami promującymi czytelnictwo, które mają zachęcić dzieci do częstego wypożyczania książek. Adam Borowiak podziękował wszystkim pracownikom biblioteki za zaangażowanie i pomoc w realizacji największej z dotychczasowych akcji promujących czytelnictwo. Zaznaczył, że to wspólny sukces: Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka oraz kaliskich przedszkolaków, którzy teraz tak licznie i chętnie korzystają ze zbiorów biblioteki.

 

 

Zamów reklamę w gazecie internetowej iKalisz.pl

Fotorelacja


Źródło: Anna Kubiak


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl