iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

Otwarcie budynku oddziału przedszkolnego w Tłokini Wielkiej

2019-12-11 09:12:00

W Tłokini Wielkiej dokonano oficjalnego otwarcia budynku oddziału przedszkolnego. Wydarzenie to zostało połączone z uroczystością pasowania przedszkolaków.

Historia budynku, w którym obecnie mieści się oddział przedszkolny sięga końca XIX wieku. Przez długi czas, aż do 1948 roku, mieściły się tam oddziały szkoły powszechnej, następnie budynek był zamieszkiwany przez pracowników szkoły, a także przez osoby niezwiązane bezpośrednio z nią związane. Przez wiele lat mieściła się tam filia Biblioteki im. Braci Gillerów w Opatówku. Tak było do chwili, kiedy to władze Opatówka zdecydowały o remoncie budynku i o przekształceniu go na siedzibę oddziału przedszkolnego.

Obecnie do dyspozycji dzieci jest jedna sala lekcyjna o powierzchni blisko 60 m2, sanitariaty, a także zaplecze kuchenne. W części budynku mieści się Filia Gminnej Biblioteki Publicznej. Budynek usytuowany jest w pobliżu szkoły, stanowiąc tym samym jej integralną część, ale jednocześnie na tyle oddalony, aby najmłodszym zapewnić bezpieczeństwo i komfort.

W trakcie uroczystości ks. Jacek Paczkowski dokonał poświęcenia tego miejsca oraz odrestaurowanego krzyża na frontowej ścianie budynku. Następnie dokonano oficjalnego otwarcia przedszkola poprzez przecięcie wstęgi.

 

Kolejnym punktem programu była uroczystość pasowania na przedszkolaka. Maluchy do tego dnia przygotowywały się od początku pobytu w przedszkolu, gdyż wymagało to od nich zaprezentowania programu artystycznego. Najmłodsi przyjęli życzenia od gości oraz tak ulubione przez wszystkie dzieci upominki.

 

 


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl