iKalisz.pl reklamy
Poradnik

Pamiętaj o sprawdzeniu rynien na wiosnę

2023-03-10 10:37:50

Chociaż ostatnio pogoda jest bardziej zimowa niż wiosenna, niedługo nadejdą ciepłe dni i ludzie zaczną prace wokół domu. Warto pamiętać o przeglądzie rynien na wiosnę.


Chociaż obecnie dostępne modele są praktycznie bezobsługowe i trwałe dobrze jest sprawdzić ich stan, kiedy nadejdą cieplejsze dni. Sprawdzenie ich przepustowości i szczelności zapewni prawidłowe funkcjonowanie rynien.

Przede wszystkim trzeba pamiętać o tym, że są to prace na wysokości - dlatego trzeba pamiętać o bezpieczeństwie i doborze odpowiedniej drabiny.

Z rynien należy usunąć zalegające liście, patyki, szyszki czy osady z ziemi lub piasku. Następnie trzeba sprawdzić ich szczelność. W tym celu trzeba zatkać otwór odpływowy a do rynien nalać wody. Jeśli woda będzie przeciekać - są nieszczelne. Najczęściej uszkodzenia orynnowania mogą wystąpić w miejscach mocowania czy w gzymsie. Do uszczelnienia zarówno rynien stalowych jak i wykonanych z tworzyw sztucznych najczęściej polecany jest kauczuk, który może być stosowany na mokrej powierzchni. W przypadku większych dziur można zamontować złączkę uszczelniającą. W rynnach niepowlekanych nieszczelności są lutowane. 

Sprawdzić należy też stan haków i obejm. Czytaj również

HUBUS - OKNA INWENTARSKIE - GARAŻE - KOKANIN
POLUB NAS NA FACEBOOKU