iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ciekawostki

Papierosy mentolowe zniknęły ze sklepowych półek

2020-06-26 14:06:00

Ponad miesiąc temu, 20 maja, weszła w życie nowa dyrektywa Unii Europejskiej, zakazująca całkowitej sprzedaży papierosów mentolowych na terenie wszystkich krajów wspólnoty. Skutki tej decyzji obserwować możemy już od jakiegoś czasu, a eksperci podkreślają, że najbardziej uderzy ona w rolników oraz małe i średnie sklepy, w których papierosy mentolowe odpowiadały za 15 do nawet 40 procent obrotów. Legalnie dostępne pozostają jednak alternatywy, takie jak podgrzewacze tytoniu.

Dyrektywa europejska ma przyczynić się do spadku liczby nałogowych palaczy. Wprowadzony zakaz obejmuje wyroby o aromacie mentolowym w postaci papierosów tradycyjnych, tych z kapsułką w filtrze oraz tytoniu do samodzielnego skręcania. Wyjątkiem są cygara i cygaretki, papierosy elektroniczne oraz coraz bardziej popularne podgrzewacze tytoniu, które pozostają legalnie dostępne na rynku. Brak papierosów mentolowych przełoży się znacznie na obroty w małych sklepach, bo taki towar sprzedawało ponad 100 tys. punktów detalicznych. – Moi klienci przy okazji papierosów zawsze biorą tez inne produkty. Boję się, że po wycofaniu ich ze sprzedaży będę musiał liczyć się z jeszcze większymi spadkami, niż przewidywałem. Jako handel detaliczny bardzo boimy się rozwoju szarej strefy, która będzie strefą pozasklepową i nielegalną – mówi właściciel jednego ze sklepów. Klienci będą poszukiwać tego, co nie znajduje się już w asortymencie. Zaniknie sprzedaż reszty towarów, a w tym wypadku spadki pozostałych obrotów będą spore, bo szacunki mówią aż o 15-30 procentach. – Na stanie pozostaną papierosy elektroniczne, podgrzewacze tytoniu typu IQOS oraz cygara czy cygaretki. Tych wyrobów nie wycofano, dlatego zachęcam swoich klientów do zainwestowania w alternatywy – dodaje. Konsumenci bardzo szybko zaczęli szukać drogi, aby wypełnić lukę po odebranej im używce. Ludzie nie wierzą, że wprowadzony zakaz okaże się skuteczny i co gorsza, wielu z nich deklaruje, że zacznie szukać tych produktów na czarnym rynku. Wiele osób pali również papierosy, które wykonuje własnoręcznie. Dla uzyskania aromatu mentolowego teoretycznie można samodzielnie nadawać im charakterystyczny smak i zapach, jednak takie papierosy nie przypominają tych, które były dostępne w sprzedaży oraz mogą stanowić niebezpieczeństwo dla naszego zdrowia. O ile w przypadku legalnych alternatyw mamy do czynienia z zakupem certyfikowanego produktu, o tyle w przypadku samodzielnie mentolizowanych papierosów czy tych z przemytu, nikt nie da nam gwarancji nieryzykowania zdrowiem w przypadku używania niesprawdzonych i nieskontrolowanych substancji.

 W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl