iKalisz.pl reklamy
Z powiatu

„Parszywa dwunastka” w „Trzeźwy poranek”

Ośmiu kierujących po spożyciu alkoholu i czterech nietrzeźwych – to efekt działań policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu podczas akcji „Trzeźwy poranek” realizowanych w miniony poniedziałek na drogach całej Wielkopolski.

W poniedziałek już o godzinie 5:00 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego rozpoczęli w działania wojewódzkie „Trzeźwy poranek”. Termin akcji nie był przypadkowy. Doświadczenia lat ubiegłych wskazują na to, że po „świątecznych” weekendach wielu kierujących narażając życie swoje i innych wsiada za kierownicę pod wpływem alkoholu.

- W trakcie tego typu działań funkcjonariusze dążą do sprawdzenia stanu trzeźwości maksymalnej liczby kierujących. Tym razem podczas trwających trzy godziny działań funkcjonariusze przeprowadzili blisko 1700 badań stanu trzeźwości. Niestety i tym razem przypuszczenia policjantów potwierdziły się. Wśród skontrolowanych tego poranka kierowców znaleźli się tacy, którzy wsiedli za kierownicę „na podwójnym gazie” - informują kaliscy mundurowi.

Łącznie udało się wyeliminować z ruchu drogowego 12 kierowców, którzy wsiedli a kierownicę pod wpływem alkoholu. Czterech z nich odpowie za przestępstwo jakim jest kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. 

Źródło: KMP Kalisztrzeźwy poranek

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU