iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

Pectus gwiazdą na święcie plonów w Żelazkowie

2019-09-04 10:37:12

Zdjęcie: Agnieszka Forster/Marta Wolarz
W Żelazkowie odbyło się tegoroczne powiatowo-gminne święto plonów. Uroczystości skupiły tysiące mieszkańców powiatu kaliskiego.

Organizatorami dożynek byli starosta kaliski Krzysztof Nosal, Sylwiusz Jakubowski - wójt Żelazkowa, Józef Podłużny prezes Zarządu LGD7 – Kraina Nocy i Dni, ksiądz proboszcz parafii w Goliszewie Eugeniusz Walczak.

 

Święto plonów rozpoczęło się przed Urzędem Gminy w Żelazkowie, skąd zaproszeni goście przeszli w barwnym korowodzie dożynkowym na plac przy parku. 

Uczestnicy powiatowo-gminnych dożynek mogli obejrzeć wyjątkowy obrzęd  w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Przygodzice. Starostami święta plonów byli Agnieszka Polaszczyk ze Zborowa oraz Jacek Grzelak ze Skarszewa.

Po części obrzędowej licznie zgromadzona publiczność mogła obejrzeć występ Kabaretu Czwarta Fala. Następnie z koncertem wystąpiła Orkiestra Dęta i Mażoretki "WIWAT" działająca przy gminie Żelazków pod batutą Marcina Nowotnego.

Punktualnie o godz. 17.15 na scenę wkroczyli członkowie Jubileuszowego XX Dożynkowego Objazdu Powiatu Kaliskiego, byli to zarazem uczestnicy Pierwszego Objazdu. 

Po prezentacjach sportowych przyszedł czas na podsumowanie Festiwalu Tradycyjnych Smaków organizowanych przez LGD 7 Kraina Nocy i Dni. Był on imprezą towarzyszącą dożynkom.

Na uczestników czekało również szereg nagród rozlosowanych w ramach loterii fantowej organizowanej przez Gminę Żelazków i Gminny Ośrodek Kultury.

Na scenie zaprezentowały się również niezastąpione "DYNAMITKI". Zespół wokalny działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Blizanowie. 

Gwiazdą wieczoru był Zespół PECTUS, którego koncert rozgrzał publiczność do czerwoności.

Na zakończenie niebo rozświetlił pokaz sztucznych ogni, a uczestnicy mogli bawić się na zabawie tanecznej przy melodiach granych przez zespół Proventus.

 
Fotorelacja


Źródło: Marta Wolarz/Joanna Górska


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu gostyńskiego.

iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl