iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Ciekawostki

Pectus w Kaliszu

2019-11-25 11:11:00

Na zaproszenie kaliskiego Smart Clubu - Szkoła Przedsiębiorczości, przyjechali muzycy z zespołu Pectus. Zespół pojawił się w mieście przy okazji promocji swojej nowej płyty.

Spotkanie z członkami grupy, w którym wzięli także udział podopieczni Centrum Kształcenia i Wychowania OHP w Pleszewie, odbyło się w siedzibie Fundacji Kaliski Inkubator Przedsiębiorczości. To jeden z elementów wykładów z cyklu "Droga do sukcesu".

- Muzycy przy każdej okazji podkreślają, że nazwa ich zespołu nie jest przypadkowa. "Pectus" pochodzi z łaciny i symbolizuję siłę woli, hart ducha i upór w dążeniu do celu. A są to bardzo istotne elementy pomocne w osiągnięciu sukcesu. Dlatego spotkanie z nimi było doskonałą okazją dla naszych podopiecznych na poznanie historii grupy i tym samym było też inspiracją do działania. Każdy z uczestników spotkania mógł też zadawać pytania, na które artyści bardzo chętnie odpowiadali - wyjaśnia Justyna Nowicka, pedagog szkolny, która towarzyszyła podopiecznym CKiW podczas spotkania.
 
Zespół nie unikał również  trudnych tematów. Muzycy mówili m.in. o krytyce i hejcie, do którego najczęściej dochodzi w sieci.
 
- Krytyka i hejt to zjawiska coraz powszechniejsze również w życiu codziennym i jest różnica między nimi. Nie trzeba być osobą sławną, żeby tego doświadczyć. Dlatego bardzo cenne uwagi padły ze strony zespołu, który wyjaśniał młodzieży, że konstruktywna krytyka zawsze jest mile widziana. Natomiast hejt, czyli mowa nienawiści - jest okrutny i nikt nie powinien tego doświadczać. Spotkanie miał więc też istotny charakter edukacyjny - dodaje Sylwia Kordylas, zastępca dyrektora pleszewskiego Centrum.
 

 
 
 


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl