iKalisz.pl reklamy
Edukacja

Pedagodzy ze Słowacji, Chorwacji i Czech goszczą w Kaliszu

2021-10-01 12:10:00
Zdjęcie: Katarzyna Ciupek - Kancelaria Prezydenta Miasta
Nauczyciele wychowania przedszkolnego i dyrektorzy przedszkoli ze Słowacji, Chorwacji i Czech goszczą w Kaliszu w ramach projektu "Pokaż mi moje miasto", finansowanego z programu Erasmus+.

Uczestnicy projektu spotkali się w odnowionej sali recepcyjnej z wiceprezydentem Grzegorzem Kulawinkiem oraz Eweliną Dudek, naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Kalisza.

Polskim partnerem projektu jest Miasto Kalisz, a uczestniczą w nim: Publiczne Przedszkole nr 9, Publiczne Przedszkole nr 18 "Chatka Puchatka", Publiczne Przedszkole nr 27 "Radość" oraz Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2.

 

Projekt związany jest z edukacją przedszkolną i skierowany jest do nauczycieli wychowania przedszkolnego. Poza wymianą doświadczeń nauczyciele opracowują cele projektu, którymi są: stworzenie gry planszowej dla każdego z uczestniczących miast, nagranie krótkiego filmu, wydanie kalendarza z pracami dzieci oraz zorganizowanie wystawy. Tematem przewodnim są "Najważniejsze miejsca w moim mieście".

Goście z Martina, Jicina i Daruvar będą uczestniczyć w działaniach organizowanych przez kaliskie przedszkola, zwiedzą Kalisz oraz odwiedzą Gołuchów.

Projekt rozpoczął się w październiku 2019 roku. W ramach projektu przedstawiciele przedszkoli spotykali się już w Martinie, Jicinie i Daruvar. Podsumowanie projektu wraz z wystawą odbędzie się na Słowacji na początku 2022 roku.

Źródło: Agnieszka Tomaszewska, Katarzyna Ciupek - KPMCzytaj również

Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU