iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Z powiatu

Pędził przez Morawin blisko 170 km/h

2019-04-24 07:53:13

Zdjęcie: Archiwum
Funkcjonariusze kaliskiej policji po raz kolejny zatrzymali prawo jazdy za rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym. Tym razem był to 22-letni motocyklista, który pędził z prędkością 169 km/h.

21 kwietnia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, w miejscowości Morawin w gminie Ceków, podczas służby zauważyli motocyklistę, który poruszał się z dużą prędkością. Pomiar wykazał, że rozpędzony jednoślad jechał z prędkością 169 km/h w terenie zabudowanym, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do „pięćdziesiątki”.

 

Kierowca został zatrzymany do kontroli drogowej. Okazało się, że 22-letni kierujący motocyklem marki Suzuki, nie posiada również uprawnień do kierowania tego typu pojazdem. Policjanci w związku rażącym przekroczeniem dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym, bo aż o 119 km/h nałożyli na motocyklistę mandat karny. W związku z wykroczeniem na jego konto wpłynęło również 10 punktów karnych. Ponadto za brak uprawnień motocyklista został ukarany grzywną w wysokości 300 zł.

 

Od wprowadzenia przepisów zaostrzających sankcje wobec kierujących pojazdami, którzy popełnią najcięższe z naruszeń w ruchu drogowym minęły już blisko 4 lata. Niestety, nadal na drogi wyjeżdżają osoby, które o tym zapominają lub świadomie lekceważą obowiązujące normy. Świadczą o tym kolejne zatrzymane prawa jazdy, za przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym (powyżej 50 km/h).

 

 
Źródło: KMP Kalisz


W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.

iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl