iKalisz.pl reklamy
Z policji

Pięciu nietrzeźwych kierowców

W trakcie tylko jednego dnia policjanci pełniący służbę na terenie miasta i powiatu kaliskiego zatrzymali 12 osób, które wykazały się brakiem wyobraźni decydując się wsiąść za kierownicę swoich pojazdów pod wpływem alkoholu. Wszystkie te sprawy znajdą swój finał w sądzie.

 

- Pomimo wielu kampanii społecznych i akcji profilaktycznych oraz coraz bardziej rygorystycznych przepisów karnych problem nietrzeźwych kierujących nadal jest aktualny. Nietrzeźwi kierowcy stanowią bardzo duże zagrożenie nie tylko dla siebie i swoich pasażerów, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Każda nawet najmniejsza ilość alkoholu w organizmie może spowolnić, a także zaburzyć koordynację ruchową. Alkohol nie tylko spowalnia reakcję kierowców, ale również ogranicza możliwość logicznego i rozsądnego myślenia. Każdy, kto siada za kierownicę pod wpływem alkoholu, może doprowadzić do tragedii na drodze. Dlatego jednym z priorytetów policjantów jest eliminowanie z ruchu drogowego nietrzeźwych kierowców - przypominają kaliscy mundurowi.

W trakcie tylko wczorajszego dnia funkcjonariusze ujawnili 12 kierujących, którzy swoim zachowaniem na drodze zagrażali innym użytkownikom ruchu. Pięciu z nich odpowie za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, pozostali za prowadzenie pojazdu po użyciu alkoholu.

Niechlubnym rekordzistą tego dnia okazał się 36-latek kierujący peugeotem. Mężczyzna został zatrzymany dzięki reakcji świadków zdarzenia. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie kierowcy. Mężczyzna stracił już prawo jazdy o jego dalszym losie zadecyduje już wkrótce sąd.

Sprawami wszystkich zatrzymanych kierowców zajmie się sąd. Za kierowanie pojazdem mechanicznym będąc w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Kalisz

Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU