iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl

Praca Agency - Międzynarodowa Agencja Pracy

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

Autopromocja - Masz temat? Napisz list do naszej redakcji!
Kalisz

Pierwszy dzień strajku

2019-04-08 13:53:55

W akcji strajkowej na terenie Miasta Kalisza biorą udział 33. jednostki oświatowe. Do tych placówek, które wcześniej zadeklarowały, że nie będą strajkowały, dołączyły z powodów proceduralnych III Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika oraz Szkoła Podstawowa nr 23 im. Eligiusza Kor-Walczaka.

Z informacji zebranych przez ZNP na godzinę 10.30 wynika, że liczba osób biorących udział w strajku wynosi blisko 900 osób. Będzie się ona jednak zmieniać z uwagi na fakt, że nauczyciele przychodzą do pracy na różne godziny.
 
Miasto Kalisz już w zeszłym tygodniu podjęło działania, mające wesprzeć rodziców w opiece nad dziećmi, które nie mogą uczestniczyć w zajęciach szkolnych. Oferta przygotowana przez instytucje kulturalne i sportowe jest cały czas dostępna na stronie internetowej Kalisza. Została także przesłana do szkół oraz przekazana rodzicom i opiekunom dzieci za pośrednictwem mediów.
 
Samorząd czyni starania, aby ta trudna sytuacja nie wpłynęła na przyszłość uczniów, aby było realizowane ich prawo do nauki i przystąpienia do egzaminów.
 
Przed nami egzaminy gimnazjalne, które mają się odbywać w dniach 10-12 kwietnia i egzaminy klas ósmych zaplanowane na 15-17 kwietnia. Miasto czyni starania, aby się one odbyły.
Wydział Edukacji prosi  osoby posiadające uprawnienia pedagogiczne i gotowe zasiadać w komisjach nadzorujących przebieg egzaminów,  o osobiste zgłaszanie się w sekretariacie wydziału (pokój 110) w Urzędzie Miasta Kalisza przy ul. Kościuszki 1a.  
 
Aby zapewnić młodzieży bezpieczeństwo Straż Miejska Kalisza zwiększyła liczbę patroli w pobliżu szkół, parków czy skwerów.
 
 
 


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl