iKalisz.pl reklamy
rotator reklamuj się w gazecie internetowej iKalisz.pl


Reklama - COLORSHIRT.PL - Nadruki na koszulki, gadżety reklamowe z nadrukiem dla firm

PARTNERZY - Fundacja Legalna Kultura

PARTNERZY - Zespół wyścigowy KM RACING TEAM

Informacje z pierwszej ręki z policji i straży pożarnej w Kaliszu.

Sportowe wydarzenia z powiatu kaliskiego. Poznajcie relacje z rozgrywek ligowych, a także ze szkolnych zmagań i potyczek na osiedlowych boiskach.

Tematy artykułów ważne dla rolników i mieszkańców wsi w powiatu kaliskiego.

Znajdziecie tutaj bardzo ciekawe oferty na temat pracy w lokalnych firmach powiatu kaliskiego.iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie
Szałe

Pijany 20-latek chciał się utopić...

2019-07-19 09:07:00

Policjanci z posterunku wodnego uratowali mężczyznę, który próbował się utopić. Dzięki szybkiej interwencji policjantów, 20-latek został wyciągnięty z wody i przekazany pod opiekę lekarzy. Okazało się, że mężczyzna był pijany.

Policjanci z Wydziału Prewencji i Profilaktyki Społecznej st. sierż. Paweł Wilkaniec oraz sierż. Norbert Bendkowski w okresie wakacyjnym pełnią służbę w Sezonowej Komórce Specjalistycznej w miejscowości Szałe. Do służby na tym akwenie oddelegowywani są funkcjonariusze, których głównym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo osób kąpiących się i uprawiających sporty wodne, jak również osób wypoczywających na pobliskich terenach.

 

W czwartek, 11 lipca policjanci wypływając łodzią na patrol zauważyli znajdującego się w wodzie mężczyznę, który się topił. Funkcjonariusze natychmiast skierowali łódź w jego stronę. Sierż. Norbert Bendkowski asekurowany przez swojego kolegę wskoczył do wody, by ratować tonącego. Po chwili mężczyzna został wyciągnięty na brzeg. Okazało się, że był to 20-letni mieszkaniec Kalisza, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Jak wynikało z jego relacji próbował popełnić samobójstwo.

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Mężczyzna trafił pod opiekę załogi karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce zdarzenia.

 

Źródło: wielkopolska.policja.gov.pl


iPomagamy - wspieraj naszą zakładkę aktywnie

W tym miejscu znajdziesz zapowiedzi i relacje z imprez kulturalnych w powiecie.


Autopromocja - Informator Budowlany - Artykuły, porady, ciekawostki

Autopromocja - Informator Ślubny - Organizacja, tradycje, porady


Informacje na temat edukacji w Kaliszu i okolicy.

Informacje na temat wydarzeń kulturalnych w Kaliszu i okolicy.iKalisz.pl reklamy POLUB NAS NA FACEBOOKU - ikalisz.pl