iKalisz.pl reklamy
Lekkoatletyka

Piotr Goździewicz z minimum na Uniwersjadę!

Kaliszanin Piotr Goździewicz, pchając kulę na odległość 19,16 m, zagwarantował sobie udział podczas tegorocznej Uniwersjady oraz ME U23.

Kaliszanin Piotr Goździewicz reprezentujący barwy AZS-AWF Warszawa podczas zawodów w Białymstoku pchnął kulę na odległość 19,16 m, co jest jego rekordem życiowym. Jest to minimum  potrzebne do udziału w Mistrzostwach Europy U23 i Uniwersjadzie. Jest to także trzeci wyniki w Europie U23.

- Razem z Piotrem trenujemy ostro w Kaliszu, pisząc kolejne zwrotki historii. Mamy swoje cele, ale do tego potrzebne są lepsze warunki treningowe. Jest to trzeci wynik w Europie, wynik o którym marzyliśmy. Szczerze - to minimum na ME U23 było dla nas pewne - ale wyśrubowane minimum na Uniwersjadę, to jest to, o czym marzyliśmy. Chyba nikt w Europie i chyba na świecie nie ma aż tak wysokiego minimum na Uniwersjadę 19,00 m - tłumaczy trener Marcin Małecki z UKS 12 Kalisz. - Będę szczery, w przygotowaniu do sezonu mieliśmy dwie duże straty spowodowane kontuzjami. Taki wynik na starcie sezonu pozwala nam kompletnie skupić się na najważniejszych imprezach i budowaniu formy na lipiec i sierpień. Cały klub UKS 12 ze mną na czele, jest mega dumny z Piotra, który dopisuje kolejne piękne części kaliskiego sportu.


Tworzenie stron i sklepów internetowych - internetka.pl

Czytaj również

eriko mobilny żuraw
Praca
POLUB NAS NA FACEBOOKU